Warsztaty dla niewidomych z okazji 760-lecia lokacji miasta

W związku z 760-leciem lokacji Bochni – Koła Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych inicjuje nowy, specjalny program warsztatów arteteapii.

Jest on ukierunkowany na oryginalne i twórcze zaakcentowanie tego wydarzenia i włączenia się tym samym w uroczyste obchody tego ważnego dla naszego lokalnego środowiska i całej Małopolski święta.

Warsztaty arteterapii, które pod auspicjami bocheńskiej organizacji prowadzone są już kilka lat, są szczególną formą inicjatywy mającej na celu integrację osób z niepełnosprawnością wzroku ze społecznością lokalną. Szukamy wszelkich możliwości nawiązania trwałej i mocnej więzi między osobami zdrowymi, a tymi, które na co dzień borykają się z wyzwaniem jakim jest niepełnosprawność wzroku. Temu właśnie wspólnie przeżywane doświadczenie pracy twórczej sprzyja w sposób szczególny – mówi Maria Stachura z Polskiego Związku Niewidomych.

Warsztaty arteterapii: twórczość plastyczna osób z niepełnosprawnością wzroku inspirowana historią, kulturą i codziennością Bochni to projekt akcentujący twórczy kontekst, jakie dla naszej codzienności tworzy historia i dziedzictwo regionu bocheńskiego. Wspólna historia – i wspólna codzienność.

Pragniemy podjąć próbę odnalezienia dla tego, co w dziedzictwie kulturowym miasta ważne dla nas dziś, co odkrywamy jako bliską nam współcześnie tradycję i kulturę miasta, twórczą formę plastyczną – dodaje.

Harmonogram zajęć warsztatowych został rozpisany na okres od 18 lutego do 30 listopada. Spotkania będą się odbywać w każdą środę od 15:00 do 18:00 w siedzibie Koła Powiatowego PZN, mieszczącej się w bocheńskim Miejskim Domu Kultury przy ulicy Regis 1, II p.

Będą one prowadzone pod czujnym, ale bardzo życzliwym wzrokiem zawodowego plastyka. Zapraszamy serdecznie każdego, kto tylko chciałby podjąć z nami wyzwanie wspólnego przeżycia prawdziwej przygody, jaką może się okazać każda próba wyrażenia własnego pomysłu czy przeżycia drogą ekspresji plastycznej
– konkluduje Maria Stachura.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Miasta Bochnia.