Adam Korta: porozmawiajmy o Bochni. Kampania wyborcza?

W Bochni pojawiły się billboardy z wizerunkiem Adama Korty. Jest on radnym miejskim, szefem zarządu dróg powiatowych, ma też kandydować w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Adam Korta na plakatach zaprasza na swoje środowe dyżury radnego w sierpniu. Jak interpretować tę kampanię?

Adam Korta stał się ostatnio bardziej widoczny. Nie tylko widać go na plakatach i billboardach, reklamach w portalach internetowych. Bywa też podczas oficjalnych uroczystości, jak choćby na niedawnym Święcie Policji w Bochni.

Serdecznie dziękuję za poparcie jakiego udzielili mi Państwo w wyborach do Rady Miasta Bochnia – pisze Adam Korta na swojej stronie internetowej. – Kiedyś przeczytałem, że miasto jest jak człowiek, z którym można się zaprzyjaźnić, ale można je odrzucić, gdy nie spełnia naszych wymagań. Chciałbym, aby Bochnia była miastem przyjaznym, którego nie chce się opuszczać, bo po prostu dobrze się w nim żyje – czytamy dalej.

Serdecznie zapraszam na moje dyżury, gdzie wspólnie możemy porozmawiać o Bochni – kontynuuje Adam Korta.

Adam Korta zapytany o motywy takiej kampanii tłumaczy, że od nieco ponad pół roku jest radnym. W tym czasie w ramach dyżuru odwiedził go tylko jeden człowiek. Doszedłem do wniosku, że skoro nie ma takiej informacji i pewnie świadomość mieszkańców jest tutaj niewielka, więc wyszedłem z kampanią promocyjną z możliwością poinformowania mieszkańców, że mogą skontaktować się bezpośrednio z każdym, a w tym przypadku ze mną.

Radny uważa, że nie jest to przygotowanie dalsze do kampanii w wyborach parlamentarnych (w których startuje z 4 miejsca listy Platformy Obywatelskiej). Po pierwsze wybory nie zostały ogłoszone, listy nie zostały też zatwierdzone i to przez Platformę, nie zostały też zarejestrowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Nie jestem posłem, który podsumowuje jakąś kadencję w strukturach naszego państwa, jak to robią inni kandydaci.

Wśród założeń programowych radny miejski podaje:

1. Odzyskanie pozytywnego wizerunku królewsko-górniczego miasta poprzez rewitalizację:

Rynku Staromiejskiego

Plant Salinarnych

Parku Uzbornia

2. Rozwiązanie podstawowych problemów komunikacyjnych:

budowa parkingów wokół strefy centralnej miasta

budowa łącznika węzła autostrady A-4 z drogą krajową E-4

utworzenie nowego centrum przy dworcu PKP

budowa II etapu trasy północno-zachodniej

uruchomienie kolei aglomeracyjnej.

3. Uaktywnienie Bocheńskiej Strefy Aktywności Gospodarczej poprzez uzbrojenie terenu oraz sprowadzenie inwestorów.

4. Zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez zainstalowanie systemu monitoringu wizyjnego w mieście.

Zdaniem Adama Korty, gdyby został wybrany na posła, mógłby czynić starania o wybudowanie łącznika autostradowego koło Bochni, co jest jednym z punktów jego programu wyborczego do rady miejskiej.