Inwestycje miejskie w większości gotowe

Zdecydowana większość inwestycji drogowych na terenie Bochni została już wykonana. Dzisiaj podczas specjalnej konferencji prasowej burmistrz Bogdan Kosturkiewicz zaprezentował, w jakich miejscach pojawiły się nowe chodniki czy nowe nawierzchnie asfaltowe. Jak mówi gospodarz Bochni, tak dobry termin to wynik wczesnego przyjęcia budżetu na ten rok. Przypomnijmy, sesja budżetowa miała miejsce w grudniu 2007 r.

Zdecydowana większość zadań inwestycyjnych na drogach miejskich, ale również na drogach powiatowych i wojewódzkich, została już w pierwszym półroczu tego roku zrealizowana. Wykonano m.in. zadania inwestycyjne przy ul. Wygoda, Karosek, praktycznie wykonano przy ul. Św. Jana, przy ul. Grodeckiego, św. Marka, Birków, Smyków, Krzęczków, Modrzejewskiej, Solna Góra, Myśliwskiej – mówi burmistrz Bogdan Kosturkiewicz.

Nowy asfalt jest też m.in. na ul. Stasiaka, Korty, Kurów, Kolejowej, Górników, Murowanka czy Campi. Wykonano też łącznik pomiędzy ul. Św. Leonarda i Wojska Polskiego. Do wykonania pozostały jeszcze niektóre zadania bądź są one w trakcie realizacji. – W trakcie wykonywania są zadania inwestycyjne przy ul. Gołębiej, Dębczej, Czackiego, Pagórek. Myślę, że w najbliższym czasie przystąpimy do realizacji zadań również na pozostałych pasach drogowych. W tej chwili staramy się o uzyskanie pozwolenia na budowę – dodaje Kosturkiewicz.

Oprócz tego zakończono remont placu obok muzeum, trwa zaś m.in. rewitalizacja placu Turka czy budowa nowych obiektów socjalnych. Jesienią rozpocznie się realizacja hali widowiskowo-sportowej oraz obwodnicy północno-zachodniej. Obie te inwestycje mają być gotowe w ciągu 18 miesięcy.