Reklama

Osada VI Oraczy w ten weekend

Już w ten weekend w Bochni będzie można przenieść się w czasy średniowiecza. Na terenie kopalni soli otwarta zostanie Osada VI Oraczy, czyli park archeologiczny. Zajmuje on 1,5 hektara powierzchni na terenie szybu Campi i będzie nową atrakcją turystyczną kopalni. Dyrekcja Uzdrowiska promuje nową atrakcję m.in. rozsyłając reklamę użytkownikom Onet Poczty.

Jest to park archeologiczny, którego budowę rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. Skąd nazwa? Park ten jest tworzony pod nadzorem archeologów, pracowników Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Oni właśnie przedstawili dokumenty, mówiące iż w XIII w. najprawdopodobniej na terenie Bochni w okolicach ul. Campi istniała osada rolnicza, która była nazwana w dokumentach Osadą VI Oraczy. Właśnie tę nazwę przyjęliśmy dla tego parku archeologicznego, aby nawiązać do historii tego miejsca – mówi Tomasz Kita, dyrektor handlowy Uzdrowiska Kopalnia Soli Bochnia.

Piknik archeologiczny w Bochni na terenie Osady VI Oraczy rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00. Bezpłatnie będzie można obejrzeć 15 chat z czasów średniowiecza, w których prezentowane będą zawody sprzed kilkuset lat. Impreza potrwa do niedzieli, kiedy do Bochni zawita IV już edycja Pierścienia św. Kingi. Piknik archeologiczny w Osadzie VI Oraczy w Bochni stanowi jeden z elementów tego wydarzenia.

There are 1 comments