Reklama

Bochnia bez ścieżek rowerowych

Sezon letni w pełni i wiele osób jako formę rekreacji wybiera jazdę na rowerze. Niestety, w Bochni brakuje ścieżek dla rowerzystów. Chociaż nieopodal miasta znajduje się Puszcza Niepołomicka, która dla bochnian jest ulubionym miejscem wypadowym, to jednak na razie nie ma prowadzącej do niej trasy rowerowej.

Układ komunikacyjny miasta Bochni jest bardzo trudny, jak sami wiemy. W centrum miasta niestety nie możemy prowadzić żadnych prac, które zmierzałyby do wykonania obiektów takich, jak ścieżki rowerowe. Natomiast wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, gdzie będziemy wykonywać nowe inwestycje drogowe, oczywiście tego typu obiekty powstaną – mówi Gustaw Korta, wiceburmistrz Bochni.

Ścieżka dla rowerzystów na pewno powstanie przy planowanej obwodnicy północno-zachodniej, łączącej osiedle Niepodległości z ul. Karosek. – Taka ścieżka jest zaprojektowana i będzie ona wybudowana. Będzie ona prowadziła z os. Niepodległości i być może uda się ją zrobić nie tylko wzdłuż tej drogi, ale również wzdłuż ul. Karosek w kierunku ul. Wodociągowej oraz nad brzeg rzeki Raby. Tamtędy, być może przez most wiszący w Damienicach, będzie można przejechać w kierunku Puszczy Niepołomickiej. Wydaje się więc, że w momencie wybudowania obwodnicy północno-zachodniej miasta będzie możliwy przejazd z największego osiedla do Puszczy Niepołomickiej na rowerze – dodaje wiceburmistrz.

Obwodnica północno-zachodnia w Bochni i ścieżka dla rowerzystów ma powstać do roku 2010.