Niższe ligi. Piłkarska niedziela – wyniki

Pierwsze bramki padły w Kobylu, gdzie miejscowi Czarni niespodziewanie zremisowali na własnym stadionie z Ostrovią. Popołudniu w Świniarach Wisła Grobla zmierzy się z Drwinką. Zapraszamy na przegląd wydarzeń w niższych ligach piłkarskich.

Remisem 1-1  zakończyła się konfrontacja Wisły Grobla z Drwinką Drwinia. Mecz nie stał na wysokim poziomie. Nie brakowało jednak zaangażowania zawodników obu drużyn. Zawody toczyły się w niezłym tempie. Drużyny dopingowało kilkuset widzów.

W meczu derbowym gminy Drwinia do 84 minuty prowadzili wiślacy (występujący gościnnie w tym sezonie w Świniarach) po bramce Mariusza Misy z rzutu karnego w 4 minucie spotkania.  W nerwowej końcówce meczu, w której więcej szans (po kontratakach) na zdobycie kolejnych bramek miała Wisła, wyrównali goście. Bramkę na wagę remisu zdobył Michał Leśniak – nowo pozyskany napastnik, występujący ostatnio w BKS.

A – klasa

Czarni Kobyle zremisowali 1-1 z Ostowianką w pierwszym dzisiejszym meczu piłkarskiej A – klasy. Lider rozgrywek nie wykorzystał wielu dogodnych szans na zdobycie bramki. Na przeszkodzie stał jednak bramkarz Ostrowianki (obroniony rzut karny) oraz trzykrotnie obramowanie bramki.  Dla gości wywalczony punkt w Kobylu daje nadzieję na utrzymanie w lidze.

Do niespodzianki doszło również w Proszówkach, gdzie miejscowa Błyskawica wywalczyła w ciężkim boju 3 punkty. Żubr posiadał zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie przekładało się to na sytuacje brakowe. Warto podkreślić, że w końcowej fazie spotkania goście nie wykorzystali rzutu karnego.