Katarzyna Groniec – koncert w MDK

Jak informuje Miejski Dom Kultury w Bochni planowany na jutro w Oratorium Św. Kingi koncert Katarzyny Groniec odbędzie się w Dużej Sali Kina Regis. W sekretariacie można jeszcze nabyć bilety ale należy się spieszyć, bo ich liczba szybko maleje. Rozpoczęcie godz. 19.00, 15 października.

Katarzyna Groniec nagrody im. Aleksandra Bardiniego w koncercie „Listy Julii” z piosenkami Elvisa Costello. Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. Katarzyna Groniec została uhonorowana ogólnopolską nagrodą – statuetką „Prometeusza” w 2007 roku, w dowód uznania odwagi tworzenia i kreatywności artystycznej. W kwietniu 2008 roku Katarzyna Groniec otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego – za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Brała udział w spektaklach muzycznych na deskach wielu Teatrów w Polsce.
Premiera płyty „Listy Julii” miała miejsce 15 października 2009 roku.

LISTY JULII – ś w Weronie żył profesor, który odpowiadał na listy adresowane do Julii Capuletti. Pod słynny balkon od lat pielgrzymują ludzie prosząc orędowniczkę najpiękniejszej czystej miłości o opiekę nad ich uczuciami. Pozostawiają tam bardzo osobiste listy pełne ludzkich dramatów: pragnień, tęsknot, wspomnień, bólu… Oprócz karteczek pozostawianych w załamaniach cegieł Capulettich kochankowie piszą miłosne listy bezpośrednio na murze, lub niejednokrotnie zostawiają zamknięte kłódki, które mają symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Kluczyk zabierają ze sobą. W 1993 roku Elvis Costello wraz z Brodsky Quartet nagrał płytę inspirowaną tą ujmującą tradycją. Za pomocą dwudziestu piosenek udało mu się nakreślić diametralnie rożne charaktery pojawiających się postaci. Ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Zdradzona kobieta, dziecko, dziewczyna, żołnierz, samobójca, starzejący się Romeo, czy
diabelski sprzedawca, to tylko niektóre z nich.
Przekładu Listów Julii na język polski podjęła się po raz pierwszy Katarzyna Groniec!
Aranżacje Łukasz Damrych Kasiukiewicz.
Scenografia Tomasz Chołuj
Zdjęcia Tomasz Kulak
Charakteryzacja Olga Nejbauer