Reklama

Azja w obiektywie przybysza „z innego świata” – fotografie G. Ostręgi w MDK

„Pocztówki z Azji” – to zbiór fotografii Grzegorz Ostręgi, powstałych w ciągu jego niemal półtorarocznej podróży po Azji Południowej i Południowo-Wschodniej. Wystawa zostanie otwarta w najbliższy czwartek w holu Miejskiego Domu Kultury.

O wyprawie w „nieznane” i fotografiach, które są owocem tej wyprawy sam autor mówi tak: – Sprowadzić tak ogromny obszar geograficzny i kulturowy do wspólnego mianownika niezwykle trudno, stąd prezentowane prace łączy właściwie jeszcze tylko jedno – wszystkie są spontaniczną dokumentacją sytuacji w momencie ich pierwotnego odkrywania przez fotografa, niespodziewającego się niczego przybysza z zupełnie innego świata.

Prezentacja 14 zdjęć wykonanych między innymi w Indiach, Nepalu, Birmie i Kambodży jako kolejne spotkanie z cyklu Kameralne Popołudnia z Kulturą będzie wydarzeniem towarzyszącym urodzinom kina Regis w najbliższy czwartek (9.09.2010) około godziny 19.00.

Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Kotłownia i MDK w Bochni.

Grzegorz Ostręga – absolwent I LO im. Kazimierza Wielkiego w Bochni. Ukończył studia z zakresu religioznawstwa na UJ, pracował między innymi jako dziennikarz zakopiańskiej redakcji Dziennika Polskiego. Fotografią zainteresował się kilka lat temu i tę nową pasję połączył z realizowaniem dawnych marzeń – podróżowaniem. Jest współtwórcą kolektywu fotografów dokumentalnych Babel Images oraz nowo powstającej fundacji o tej samej nazwie.