„PRZEPROSINY: Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.”

Wiśnicz: Żołnierskie śpiewanie

W ubiegłą niedzielę w Nowym Wiśniczu odbył się koncert laureatów VI Małopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie mormorando”, który był jednym z punktów wiśnickich obchodów Święta Niepodległości.

W niedzielne popołudnie sala widowiskowa wiśnickiego domu kultury wypełniła się po brzegi, zjawili się zarówno ludzie młodzi jak i starsi, a wszystko za sprawą koncertu laureatów VI Małopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie mormorando”. I choć wszyscy wiedzieli, kto został laureatem konkursu – świadczyło o tym zaproszenie na koncert finałowy – to nazwiska zwycięzców do samego końca owiane były tajemnicą. Komisja sędziowska bowiem zakleiła dyplomy zwycięzców w kopertach, które już na scenie otwarli m.in. Jerzy Łacny, przewodniczący rady gminy, Beata Daniec, pracownik świetlicy w Połomiu Dużym czy Bernadetta Błoniarz, etnolog, opiekun Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu.

Na deskach sali widowiskowej w ramach koncertu finałowego wystąpili m. in. wykonawcy z Krakowa, Gorlic, Brzeska, Bochni, Myślenic. Zebrani wysłuchali kilkunastu znanych piosenek m.in. „Bilet do wojska”, „Rota”, „Jedenasty listopada”, „Deszcz jesienny”, „Nie żałujcie serca dziewczyny” czy „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” a także utworów nowo powstałych. Te ostatnie przedstawił Maciej Mika z Klubu 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie, który zaśpiewał dwie piosenki własnego autorstwa.

Konkurs Piosenki Żołnierskiej „Żołnierskie mormorando” to impreza dwudniowa. Pierwsza jej część odbyła się 6 listopada, kiedy to jury wysłuchało około 100 piosenek o tematyce żołnierskiej, które zaśpiewało 34 solistów i 16 zespołów a w sumie 283 osoby.

Komisja artystyczna w skład które wchodził Stanisław Migacz – instruktor ds. muzyki w MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Stanisław Domański – muzyk, dyrygent, były dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Bochni, Radosław Brydniak – muzyk, nauczyciel, kapelmistrz Orkiestry Dętej z Baczkowa przyznała następujące miejsca

W kategorii solistów:

grupa wiekowa: 11 – 13 lat
I miejsce Małgorzata Hodurek ze Szkoły Podstawowej w Porębie,
II miejsce Weronika Trzeciak ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym oraz Aleksandra Gut z Nowego Wiśnicza,
III miejsce Dawid Irzyk ze Szkoły Podstawowej w Porębie oraz Kaja Kulczycka z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu,
Wyróżnienia: Gabriela Fijoł ze Szkoły Podstawowej w Wieliczce oraz Paulina Zagórska ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym.

grupa wiekowa 14 – 17 lat
I miejsce Karina Banaś z Zespołu Szkół w Nowym Wiśniczu,
II miejsce Daniel Kądziela z Zespołu Szkół nr 3 w Bochni,
III miejsce Piotr Piech z Zespołu Szkół w Łąkcie Górnej,
wyróżnienie Katarzyna Kozub z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku

grupa wiekowa powyżej 18 lat
I miejsce Maciej Mika z Klubu 2 Korpusu Zmechanizowanego w Krakowie,
II miejsce Sylwia Plewa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku,
III miejsce Renata Możdżeń z l LO w Bochni.

W kategorii zespołów:
I miejsce Zespół „Śpiewające Gitary” z Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie
II miejsce Zespołu „Szum” ze Świetlicy Wiejskiej w Połomiu Dużym oraz kwartet wokalny: Alicja Biela, Aleksandra Ozga, Wiktoria Mlzera i Izabella Gablankowska z Gimnazjum nr 2 w Myślenicach,
III miejsce Zespół „Wolna Grupa Marcina” działający przy MOK Nowy Wiśnicz oraz Zespół „M-Teens” z Parafii Rzymskokatolickiej w Kierlikówce, wyróżnienie: grupa instrumentalno – wokalna „Zaraz” działająca przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach.

Zwycięzcy konkursu oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe m.in. książki, śpiewniki, plecaki, śpiwory, radiomagnetofon, puzzle oraz nagrody pieniężne, których pula w sumie wyniosła 1500 zł.

null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null
null