Łapanów znów na podium

Gimnazjaliści naszego powiatu 10 października wzięli udział w Wojewódzkiej Indywidualnej Lidze LA. Małopolski Szkolny Związek Sportowy podał oficjalne wyniki tych rozgrywek.

Zawody odbywały się na stadionie Klubu Sportowego Wawel w Krakowie i znów najlepiej spośród naszych szkół zaprezentowało się Gimnazjum z Łapanowa, które już od kilku lat przywozi liczne trofea z zawodów lekkoatletycznych. W sztafecie szwedzkiej chłopców tym razem szkoła ta uplasowała się na drugiej pozycji tuż za równie mocnym zespołem Gimnazjum nr 47 w Krakowie.

Uczniowie łapanowskiego gimnazjum wspaniale także zaprezentowali się w rozgrywkach indywidualnych. Marcin Kluba w biegu na 1000 metrów zdobył brązowy medal, Adrian Banaś był drugi w rzucie oszczepem i trzeci w pchnięciu kulą (4 kg). Do tej grupy zwycięzców dołączył również gimnazjalista z Bogucic Jakub Sączawa, zdobywca srebrnego medalu w skoku w dal.

Niestety znacznie gorzej powiodło się dziewczętom, które w opisywanych zawodach nie zdobyły ani jednego medalu. O podium otarła się co prawda Aneta Zagórska z gimnazjum w Nowym Wiśniczu, pokonując 21 zawodniczek i ostatecznie plasując się na 4 pozycji. Takie samo miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 2 w Bochni w sztafecie szwedzkiej, pozostawiając za sobą 5 innych reprezentacji.