Wybory samorządowe: Klaudia Jonak-Rojek trzecim kandydatem na fotel Burmistrza Nowego Wiśnicza

Klaudia Jonak-Rojek ogłosiła oficjalnie, że będzie ubiegać się o fotel Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz. Jest więc już trzecią osobą, która wystartuje w kwietniowych wyborach o ten zaszczytny tytuł. 

 

Przypomnijmy, wcześniej chęć startu w wyborach zgłosili: Krystian Stec oraz Małgorzata Więckowska – obecnie urzędująca Burmistrz Nowego Wiśnicza. Klaudia Jonak jest prezesem Towarzystwa Miłośników Wiśnicza. Poniżej przedstawiamy wpis kandydatki na Burmistrza Nowego Wiśnicza (pisownia oryginalna):

 

Zdecydowałam się startować na Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Wiśnicz o czym oficjalnie informuję. Wkrótce przedstawię mój program wyborczy. Hasłem mojej kampanii jest: „Praca, a nie obietnice”.

Większość z Państwa zna mnie z różnych działań społecznych przede wszystkim na rzecz kultury i sztuki, gdyż od wielu lat współorganizuję wystawy w Galerii Stara Dzwonnica. Od 2021 roku sprawuję funkcję prezesa Towarzystwa Miłośników Wiśnicza. Jestem inicjatorką zbiórek cmentarnych na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na cmentarzu komunalnym w Nowym Wiśniczu. Jestem rodowitą Wiśniczanką dla której sprawy naszej Małej Ojczyzny odgrywają ważną rolę. Moja rodzina związana jest z Gminą Nowy Wiśnicz od wielu pokoleń.

Jestem absolwentką:
– Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierunek prawo.
– Absolwentką studiów podyplomowych – Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim.
– Absolwentką studiów podyplomowych – Dyplomacja Współczesna na Uniwersytecie Gdańskim.
– Posługuję się biegle językiem angielskim w mowie i piśmie.

Jeżeli Państwo obdarzą mnie zaufaniem 7 kwietnia zapewniam, że będę chciała wprowadzić nowy styl zarządzania Gminą, gdyż jestem osobą energiczną i aktywną. Wychodzę z założenia, że Burmistrz powinien być dla mieszkańców i z mieszkańcami, a nie tylko rządzić zza biurka.

Klaudia Jonak-Rojek