Reklama

W wiśnickim zakładzie karnym ruszył nabór na funkcjonariuszy

Zakład Karny w Nowym Wiśniczu zatrudni ponad 40 nowych funkcjonariuszy w związku z planowanym niedługo otwarciem nowego pawilonu mieszkalnego dla osadzonych. Termin składania dokumentów aplikacyjnych mija już w tym tygodniu. 

 

Obecnie pojemność wiśnickiej jednostki, to około 430 miejsc dla skazanych, po planowanym na początek lutego otwarciu nowego budynku mieszkalnego liczba ta wzrośnie do blisko 700. Zwiększenie pojemność jednostki ma bezpośrednie przełożenie na liczebność funkcjonariuszy i pracowników zatrudnionych w zakładzie. Obecnie w wiśnickim więzieniu zatrudnionych jest około 160 funkcjonariuszy realizujących swoje zadania w różnych służbach, między innymi: ochronnej, penitencjarnej, ewidencyjnej, kwatermistrzowskiej, finansowej. To przede wszystkim do nich odbywa się nabór. Poszukiwani są funkcjonariusze na następujące stanowiska:

młodsza pielęgniarka/młodszy pielęgniarz – 1 miejsce – (więcej TUTAJ )
młodszy referent działu ewidencji – 1 miejsce – TUTAJ
młodszy psycholog działu penitencjarnego – 1 miejsce – TUTAJ 
młodszy wychowawca działu penitencjarnego – 3 miejsca – TUTAJ
młodszy referent działu finansowego – 1 miejsce – TUTAJ
młodszy referent działu kwatermistrzowskiego – 1 miejsce – TUTAJ
strażnik działu ochrony 36 miejsc – TUTAJ  

Po złożeniu dokumentów (termin ich składania mija 27. lub 29. listopada w zależności od stanowiska)  i ich pozytywnej weryfikacji (wraz z przyznanymi punktami za wykształcenie oraz dodatkowe kompetencje), kandydaci na funkcjonariuszy odbędą rozmowę kwalifikacyjną, zmierzą się  z testem z wiedzy w zakresie władzy publicznej oraz zostaną poddani testom sprawnościowym.  Suma zdobytych punktów będzie decydowała o tym, czy kandydat zasili formację Służby Więziennej.