Reklama

Jakie systemy klimatyzacyjne stosować w domach jednorodzinnych?

Wskaźniki temperatury na termometrach w Polsce w okresie letnim, każdego roku coraz bardziej rosną, sprawiając tym samym, iż klimatyzacja w biurach i domach staje się niezbędnikiem umożliwiającym komfortowe samopoczucie w gorące dni. Rynek branży klimatyzacji, daje nam do dyspozycji ogromny zakres rozwiązań zależnie od posiadanych przez nas finansowych możliwości, jak i efektów, jakie zechcemy osiągnąć. Jakie systemy klimatyzacyjne stosować w domach jednorodzinnych? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Temat: Jakie systemy klimatyzacyjne stosować w domach jednorodzinnych?

Odpowiedni dobór klimatyzacji – czym należy się kierować?

 

Dokonując wyboru klimatyzacji do własnego domu, warto zwrócić uwagę na parę ważnych kwestii, które umożliwią nam dobranie jednostki dopasowanej do naszych indywidualnych potrzeb.

  1. wielkość pomieszczenia, które zamierzamy docelowo schłodzić,
  2. głośność działania urządzenia (tym bardziej w wypadku przenośnego klimatyzatora) – miejmy na względzie, iż urządzenie, którego praca wydaje się być dosyć cicha w sklepie o sporej powierzchni, może być uciążliwa w mieszkaniu,
  3. moc, której właściwa wartość będzie warunkowała efektywność pracy urządzenia,
  4. dodatkowe funkcje – stopień filtrowania powietrza, osuszanie/nawilżanie powietrza, czasowy programator, regulacja pracy danego urządzenia.

System klimatyzacyjny do domu – jaki wybrać?

Klimatyzację w prywatnym domu możemy zorganizować z zastosowaniem sprzętu na praktycznie każdą kieszeń. Niemniej jednak ostateczny rezultat zależeć będzie od właściwego projektu (wyliczeń), najwyższej jakości instalacji oraz profesjonalnego dobrania sprzętu.

System klimatyzacyjny split

Jest to powszechna opcja do chłodzenia mieszkań, niemniej jednak można ją zastosować także w jednorodzinnych domach. Ten rodzaj oznacza zastosowanie pojedynczej, zewnętrznej jednostki oraz jednej wewnętrznej jednostki dowolnego rodzaju (podłogowa, sufitowa, kanałowa, ścienna). Minusem takiego rozwiązania będzie to, iż nie można nim schłodzić całości domu. Może stanowić część spośród dużego systemu albo zmieścić się wyłącznie w jednym pomieszczeniu. Jeśli do schłodzenia mamy jedno albo dwa pomieszczenia albo są one od siebie oddalone, to opisywany rodzaj klimatyzacji będzie najbardziej opłacalną opcją.

System klimatyzacyjny multi split

Najlepszy z możliwych systemów klimatyzacji domowej. Jest w stanie zapewnić komfortowe dla nas warunki w paru pomieszczeniach w tym samym domu. Znaczy to, iż do pojedynczej jednostki zewnętrznej możemy podłączyć do sześciu wewnętrznych jednostek o różnorodnym standardowym rozmiarze oraz modyfikacjach. W przypadku właściwego dobrania sprzętu, pojemność pojedynczej jednostki będzie wystarczająca na wszystkie jednostki wewnętrzne. Używając takiego systemu możemy przeprowadzać najwyższej jakości klimatyzację w swoim domu i biorąc pod uwagę parametry każdego z pomieszczeń osobno, dobrać efektywność pracy naszego urządzenia. Dodatkowym plusem będzie brak sporej liczby zewnętrznych klimatyzatorów na elewacji naszego domu.

System klimatyzacyjny wielopunktowy

Zakłada, iż do pojedynczej jednostki zewnętrznej możemy podłączyć kilkadziesiąt klimatyzatorów wewnętrznych. Zorganizowanie komfortowego dla nas mikroklimatu na paru piętrach przy pomocy tego systemu klimatyzacji ma sporo plusów: prosta oraz niezawodna konstrukcja może przedłużyć żywotność takiego systemu, posiadając wspólne rury, wewnętrzne jednostki równomiernie oraz dokładnie utrzymuje wybraną temperaturę w pomieszczeniach.