Reklama

Powiatowy Dzień Strażaka. Galeria zdjęć

W piątek 13 maja na placu wewnętrznym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbył się  Apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń, wyróżnień i podziękowań dla strażaków z PSP, jednostek ochotniczych straży pożarnych oraz osób wspierających idee pożarnictwa.  

 

W Apelu udział wzięli parlamentarzyści (Józefa Szczurek – Żelazko, Piotr Sak, Włodzimierz Bernacki, Wiesław Krajewski) wicewojewoda – Ryszard Pagacz, samorządowcy powiatu bocheńskiego. W jego trakcie zaprezentowano nowy samochód strażacki, która otrzymała bocheńska komenda. To ciężki samochód specjalny pożarniczy na podwoziu SCANIA P370 z napędem terenowym 4×4 wyposażony w kabinę 6 osobową i zbiornik wody o pojemności 5000 L oraz autopompę o wydajności 3500 l/min. Nowe auto pozwoliło przekazać dotychczas użytkowany wóz bojowy do OSP w Nowym Wiśniczu. Wiśniczanie otrzymali samochód (GCBA 5/32) ciężki samochód specjalny pożarniczy na podwoziu SCANIA P380 z napędem terenowym 4×4 wyposażony w kabinę 6 osobową i zbiornik wody o pojemności 5000 L oraz autopompę o wydajności 3200 l/min.

Z kolei OSP w Sobolowie uzyskała dotychczas użytkowany przez strażaków PSP zestaw hydrauliczny do ratownictwa technicznego.

W trakcie uroczystości włączono jednostkę OSP w Siedlcu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Akt włączenia ejdnostki odebrał jej prezes – Jan Marzec od z-cy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – bryg. Przemysława Przęczka.

 

Wkrótce lista wyróżnionych podczas piątkowych uroczystości