„PRZEPROSINY: Jan Truś przeprasza Marka Bzdeka za to, że w dniu 15 marca 2024 r. podczas konferencji prasowej przekazał nieprawdziwe informacje, co do kwoty wydatkowanej z budżetu Gminy Bochnia na wynagrodzenia wójta, zastępcy, skarbnika i sekretarza Gminy Bochnia, zarzucając przy tym Wójtowi Gminy Bochnia Markowi Bzdekowi rozrzutność, podczas gdy przekazane podczas konferencji dane dotyczące zarobków w/w osób obejmowały również wynagrodzenia współmałżonków zastępcy wójta oraz skarbnika, niezatrudnionych w Gminie Bochnia, czym wprowadził wyborców w błąd oraz naruszył dobra osobiste Wójta Gminy Bochnia Marka Bzdeka.”

Zawodnicy T.S. „Pływak” Bochnia z kwalifikacją na Mistrzostwa Polski

W dniach 14 i 15 listopada br. w Rzeszowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województw Młodzików 12 lat.

Zajmując czołowe miejsca w pierwszej szóstce bocheńska ekipa zapewniła sobie start w styczniowym finale na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do Rzeszowa reprezentacja T.S. „Pływak” Bochnia wybrała się w następującym składzie: Klaudia Jaśkiewicz, Patrycja Świderska, Anna Całka, Urszula Michalczyk i Jakub Trojak.

W konkurencji 4x100m stylem zmiennym sztafeta dziewcząt zdobyła I miejsce. Urszula Michalczyk w konkurencji indywidualnej dwukrotnie tryumfowała na 100m i 200m stylem klasycznym. Anna Całka dwa razy zajęła miejsce drugie – na 100 i 200m stylem grzbietowym, natomiast Jakub Trojak zajął IV miejsce na 100m stylem klasycznym.
Swoim świetnym występem w Rzeszowie Urszula Michalczyk wywalczyła drugie miejsce wśród najlepszych zawodniczek w kwalifikacjach do Zimowych Mistrzostw Polski.
Towarzystwo Sportowe „Pływak” Bochnia serdecznie dziękuje za pomoc wszystkim firmom i instytucjom, które wspierają bocheńskich pływaków, w szczególności firmie „Bolarus S.A.” głównemu sponsorowi naszej ekipy.

Przypominamy, że 5 grudnia na Krytej Pływalni w Bochni odbędzie się finał cyklu „Już Pływam” dla pływaków 9 i 10-cio letnich. Najmłodsi zawodnicy T.S. „Pływak” Bochnia wystartują tam w mocnej obsadzie, dlatego już dziś zapraszamy do kibicowania.