Reklama

O namierzaniu Airbusa i Mirji u Bochniaków

Spotting, czyli ekstremalna fotografia lotnicza to niecodzienne hobby grupy osób z Bochni, którzy w ten piątek zaprezentują, jak się poluje np. na Airbusa. Będzie okazja by zobaczyć co przelatuje codziennie nad naszymi głowami.

Burmistrz miasta Bochni i Bocheńskie Towarzystwo Historii Militarnej sekcja Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zapraszają na spotkanie z Mirosławem Zagórskim, Wiesławem Świątkiem i Dominikiem Świegodą p. t. Bliżej nieba – Bochnia na lotniczym szlaku.

Na piątkowym spotkaniu bocheńscy spotterzy przedstawią swoje osiągnięcia w fotografowaniu samolotów lecących na wysokościach przelotowych (10000 – 13000 m n.p.m.). Na specjalnie przygotowanej wystawie będzie można obejrzeć ujęcia samolotów przelatujących nad Bochnią i specjalistyczny sprzęt optyczny używany do zdjęć. Oprócz fotografii będzie można również obejrzeć mapę tras lotniczych nad Polską i „rozkład lotów” samolotów cywilnych nad Bochnią.

– Autorzy zademonstrują Państwu, w jaki sposób, za pomocą wirtualnych radarów namierza się i rozpoznaje samoloty i kiedy nad Bochnią przelatuje największy samolot pasażerski świata Airbus A380 i jak „upolować” największe transportowe Antonowy „Rusłana” i „Mriję” –
zachęca do udziału w spotkaniu Jarosław Kucybała, prezes BTHM.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 listopada, w „Domu Bochniaków”, Bochnia, Rynek 2, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

There are 1 comments

  1. Nie tylko nad Bochnią ale nad Nowym Wiśniczem również. Nie wszyscy z tej ekipy, która ma to prwzentować są z Bochni.