Powstaje duszpasterstwo ludzi biznesu w Bochni

Problemy i dylematy, z którymi muszą radzić sobie przedsiębiorcy przenikają wiele płaszczyzn życia i dotyczą m.in. relacji z pracownikami, zarządzania i dysponowania pieniędzmi, czasu poświęcanego pracy i rodzinie. Niejednokrotnie w natłoku bieżących spraw, rzeczy najważniejsze umykają, priorytety tracą swoją wagę, zaczyna brakować równowagi między pracą a życiem rodzinnym i osobistym, a kredyty wymuszają oddanie im całej swojej uwagi i energii. Pozostaje wieloletnia gonitwa za klientami, kontraktami i pieniędzmi. Po pewnym czasie przychodzi zastanowienie: czy o to chodziło?

I między innymi po to powstało Duszpasterstwo, aby w gronie osób mających podobne doświadczenia, rozważyć w swoim sercu, czy sposób realizacji drogi zawodowej, którą wybrali przedsiębiorcy jest taki, o jakim marzyli, na co zwrócić uwagę, aby poprawić obecną sytuację i zastanowić się co, oprócz kwestii finansowych, może być wyznacznikiem sukcesu.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent powstało w 1999 roku z inicjatywy Marka Świeżego, właściciela hurtowni Chomik z Gdowa. Stopniowo powstawały kolejne wspólnoty, m.in. w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Dzisiaj spotkania Duszpasterstwa odbywają się już w 26 miastach Polski, a opieki nad Ruchem podjęli się Księża Sercanie.

Jak mówi ks. Przemysław Król – Duszpasterstwo to trzy filary, pierwszy to ten duchowy – modlitwa, relacja z Bogiem, życie sakramentalne, umocnienie wewnętrzne, ponieważ uważamy i przekazujemy ludziom na spotkaniach, że nie jesteś właścicielem, jesteś zarządcą majątku, który otrzymałeś od Boga. Drugi filar to przedsiębiorca w wymiarze nauki, czyli propagowanie katolickiej nauki społecznej, refleksja etyczna jak powinniśmy się zachować i trzeci filar to wymiar wspólnoty, to, że przedsiębiorcy się spotykają, mogą stanowić dla siebie wsparcie.

Swoje miejsce Duszpasterstwo odnalazło także w Bochni. 30 maja 2017 odbędzie się pierwsze spotkanie, które rozpocznie się Mszą Św. w intencji przedsiębiorców w bocheńskiej Bazylice o godz. 18, a następnie będzie kontynuowane w sali na Plebanii. Przedmiotem rozważania będzie temat: Bogaci przed Bogiem.

Gospodarzem spotkań w Bochni jest proboszcz parafii św. Mikołaja ks. dr Wojciech Gałda, a pierwsze spotkanie poprowadzi koordynator krajowy duszpasterstwa ks. Grzegorz Piątek Sercanin, kapelan śp. Kardynała Nagyego.

Spotkania mają charakter otwarty (nie ma potrzeby wcześniejszej deklaracji udziału w spotkaniu) i kierowane są do wszystkich zainteresowanych: przedsiębiorców, pracodawców, osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą, a także osób aktywnych, mających wpływ na nasze życie codzienne: lekarzy, prawników, nauczycieli oraz każdego zainteresowanego nauką społeczną kościoła.

Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu, które najpierw jest omawiane przez kapelana, a następnie rozważane w małych grupach. Comiesięczne spotkania rozpoczynają się Mszą Świętą w Bazylice o godz. 18, a część konferencyjna zaczyna się ok. 19:00.


Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Bochni:

* Więcej informacji na stronie: www.talent.wBochni.pl
* Polub profil na Facebooku, aby śledzić wydarzenia na bieżąco: Facebook
* Przekaż informację o Duszpasterstwie swoim znajomym, którzy mogą być zainteresowani tym tematem