W II LO recytowali Szekspira

W II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytacji Dzieł Williama Szekspira. Jego organizatorką była pani Beata Czajer, anglistka w II LO a w rolę prowadzącej wcieliła się uczennica klasy 1b – Julia Pabijan.

Konkurs poprzedzony był ciekawą prezentacją o życiu i twórczości Szekspira przygotowaną przez Julię Barylak i Błażeja Gumułę, uczniów V Gimnazjum MCE. Recytacja przeprowadzona była w dwóch niezależnych kategoriach, dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji w pierwszej kategorii przystąpiło 5 szkół: Gimnazjum Akademickie w Bochni, Zespół Szkół w Kobylu, V Gimnazjum MCE w Bochni, Zespół Szkół Gminnych w Łapczycy, Gimnazjum nr 1 w Bochni – łącznie 12 osób. Natomiast w drugiej kategorii udział wzięły 4 szkoły: Zespół Szkół nr 3, II Liceum Ogólnokształcące w Bochni, Zespół Szkół nr 1 w Bochni oraz Liceum Plastyczne w Nowych Wiśniczu, razem 8 osób.

Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie i po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów. Wśród gimnazjalistów I miejsce zajęła Konstancja Dale z Gimnazjum Akademickiego, II miejsce Julia Ciejak z Gimnazjum nr 1, III miejsce Nikodem Biernat z ZS w Kobylu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodzeni zostali: Oliwia Szymczyk z ZS nr 1 – I miejsce, Dagmara Malinowska z Liceum Plastycznego – II miejsce oraz Aleksandra Jania z ZS nr 3 – III miejsce.

Uczestnicy otrzymali nagrody, które sponsorowały wydawnictwa: Macmillan oraz Pearson. Słodki poczęstunek ufundowała Cafeteria Chantilly.

Aleksandra Reczek I B