Reklama

Policjanci apelują: „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”

Bocheńscy policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne pod nazwą „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Akcja skierowana jest do wszystkich kierowców, a jej inicjatorem jest Komendant Powiatowy Policji w Bochni, mł. insp. Mariusz Dymura oraz ksiądz Marek Kuczak z Parafii św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej przy współpracy z firmą Nawigator.

13 czerwca, to pierwszy dzień akcji prowadzonej przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Policjanci wraz z księdzem Markiem, który sam jest wielbicielem jednośladów, w trakcie kontroli drogowych przypominali kierowcom, jak ważne jest zachowanie ostrożności podczas wykonywania wszelkich manewrów na drodze i rozdawali naklejki z napisem „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Zgodnie z założeniem działania prowadzone będą w każdy poniedziałek do dnia 31 sierpnia 2016 roku.

Decyzja o przeprowadzeniu działań profilaktycznych zapadła w związku z nasileniem się ilości zdarzeń z udziałem kierujących motocyklami, a w szczególności wzrostem wypadków ze skutkiem śmiertelnym w tej grupie użytkowników dróg w 2016 roku na terenie powiatu bocheńskiego. Za przeprowadzeniem takich działań przemawia fakt, że tylko 26 maja na drogach powiatu bocheńskiego zginęły 3 osoby w tym 2 motocyklistów oraz osoba na skutek zderzenia się prowadzonego przez nią pojazdu z motocyklem.