Reklama

Proboszcz z Sobolowa został generałem

Ks. Stanisław Jachym, proboszcz parafii Sobolów, został generałem Pododdziałów Tradycji Oręża Polskiego. Uroczysty awans na ten stopień miał miejsce w niedzielę 12 czerwca. Dokument podpisał prezydent Andrzej Duda.

12 czerwca w kościele parafialnym w Sobolowie miały miejsce uroczystości związane z 50-leciem kapłaństwa ks. gen. Stanisława Rospondka. To on przywiózł do Sobolowa pismo podpisane 3 maja przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Jest to niesamowicie skromny człowiek i kocha Polskę. I w tej Polsce odnajduje nie tylko siebie, ale lud Boży, który gromadzi przy ołtarzu. Przepięknie gromadzi ks. Jachym ludzi przy ołtarzu – mówi ks. gen. Stanisław Rospondek.

Ks. Stanisław Jachym jest teraz jednym z trzech duchownych we Polsce z tym stopniem. To jest wyróżnienie i docenienie wszelkiej pracy kapłańskiej na rzecz żołnierzy, kombatantów i w ogóle nagroda za pracę duszpasterską w wymiarze pracy dla ludzi – mówi nowo mianowany generał.

Ks. Stanisław Jachym pracuje jako proboszcz w Sobolowie od 1996 r. W tym czasie w parafii powstała orkiestra dęta, klub sportowy dla dziewcząt, a także szkoła muzyczna I stopnia. Wcześniej duchowny kierował parafią w Mszance koło Gorlic.