Bogdan Kosturkiewicz nie zastąpi Edwarda Czesaka w Sejmie

Bogdan Kosturkiewicz nie zostanie posłem w miejsce Edwarda Czesaka. Na objęcie mandatu zdecydowała się Urszula Rusecka z Wieliczki. Gdyby tego nie zrobiła, posłem zostałby bocheński radny i były burmistrz.

O sprawie informowaliśmy kilka tygodni temu. Za sprawą wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, miejsce europosła przypada Edwardowi Czesakowi, obecnemu posłowi PiS z okręgu tarnowskiego. Miejsce Edwarda Czesaka w Sejmie zajęła Urszula Rusiecka z Wieliczki (23 czerwca została zaprzysiężona). W jesiennych wyborach samorządowych została radną sejmiku województwa małopolskiego, pracuje także w wielickim magistracie jako Pełnomocnik Burmistrza ds. Edukacji.

Urszula Rusecka podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Tarnowie zapowiedziała kontynuację pracy Edwarda Czesaka. Na dowód tego, chcę zostawić biuro w Brzesku i tam przejąć wszystkie problemy, wszystkie tematy, które są pewnie jeszcze w kontynuacji, albo nie zakończone i tu liczę bardzo na wsparcie pana europosła, pracę merytoryczną. Chcę również pełnić dyżury w macierzystym okręgu tarnowskim, natomiast swoje biuro macierzyste otwieram w swoim mieście Wieliczce – mówiła.

Urszula Rusecka dostała w wyborach parlamentarnych w 2011 r. 7787 głosów. Bogdan Kosturkiewicz uzyskał wówczas 4220 głosów.