Pierścień św. Kingi – bocheńska podróż w czasie

Pierścień Św. Kingi był nie tylko średniowieczną przygodą oraz wspaniałą zabawą, ale także lekcją historii dla całej rodziny. Atrakcje czekały na każdym kroku począwszy od muzeum, poprzez planty, do Osady VI Oraczy.

Pierścień św. Kingi jest skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi, osób pragnących poznać lepiej historyczne dziedzictwo regionu – mówili organizatorzy. Bocheńskie rodziny nie zawiodły i licznie zebrały się w miejscach, w których można było odczuć średniowieczne klimaty.

Do Osady VI Oraczy zawitali ci, którzy chcieli odbyć historyczną podróż w czasie i znaleźć się w wiekach średnich. Rzemieślnicy reprezentujący różne zawody m.in. kowala, zielarza, garncarza i wiele innych, kramy z rękodziełem, sprawiały wrażenie przeżywania przygody w tamtych czasach. Rycerze dzielnie walczyli w turnieju o Nagrodę Sołtysa Osady VI Oraczy, a dodatkowo motywowała ich nagroda pieniężna.

W Muzeum im. Stanisława Fischera można było spróbować artystycznego pisania podczas warsztatów kaligraficznych. Poza nimi przeprowadzone zostały również iluminatorskie. Jan Flasza – dyrektor bocheńskiego muzeum, z chęcią dzielił się swoją wiedzą podczas spaceru historycznego „Śladami historycznej Bochni”. Z kolei na Plantach Salinarnych przygotowano atrakcje dla najmłodszych w postaci gier i zabaw.

Jednym z elementów programu Pierścienia św. Kingi była także ciesząca się dużym zainteresowaniem gra terenowa. Zawodnicy z 30 drużyn wykonywali zadania, w których należało się wykazać typowymi dla dawnych czasów umiejętnościami, za dobre wykonanie otrzymywali złote dukaty, a zwyciężył ten zespół, który zebrał ich najwięcej. – Pełen wrażeń dzień zakończyła degustacja wybornej polewki dominikańskiej oraz koncert poezji śpiewanej – podsumowali organizatorzy.

Wszyscy, którzy zauroczeni średniowieczem chcieliby odbyć jeszcze jedną podróż w czasie mają okazję zrobić to w Krościenku n. Dunajcem (19 lipca – Na górskich polanach) oraz Dębnie (26 lipca – Wśród dam i rycerzy) podczas organizowanego tam cyklu pierścienia. Tematami przewodnimi w tych miastach będą: funkcjonowanie wioski na szlaku handlowym (Krościenko n. Dunajcem) i życie dworskie (Dębno).

null
null
null
null
null
null
null
null