Reklama

835 tys. dla Caritas Diecezji Tarnowskiej

Ponad 835 tys. złotych otrzymała Caritas diecezji tarnowskiej w ramach akcji przekazywania instytucjom pożytku publicznego 1 proc. podatku dochodowego. To dwukrotnie więcej niż w latach poprzednich. Pieniądze pomogą chorym, niepełnosprawnym dzieciom i bezdomnym.

Dyrektor tarnowskiej Caritas ks. Ryszard Podstołowicz mówi, że to rekordowa kwota. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie najbardziej potrzebujących. – Chcemy pomóc m.in. podopiecznym hospicjum, ośrodka dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, a także bezdomnym, którzy mieszkają w nie najlepszych warunkach – wylicza ks. Podstołowicz.

Za otrzymaną pomoc Caritas planuje przeprowadzić remonty i zakup sprzętu. – W hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej przecieka dach i niezbędne są prace remontowe. Planujemy także zakupić nowe łóżka i sprzęt medyczny. Remont czeka także dom dla bezdomnych mężczyzn w Tarnowie, gdzie w salach mieszka po 8-12 osób. Na większą pomoc mogą także liczyć świetlice, w których dzieci i młodzież otrzymują posiłki i pomoc w nauce – podkreśla dyrektor diecezjalnej Caritas.

Pieniądze zostaną także przeznaczone dla Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Jadownikach Mokrych oraz na dodatkowe wyposażenie Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Część środków zostanie także przeznaczona na pomoc w zakupie leków dla osób najuboższych, samotnych oraz z rodzin wielodzietnych.