Reklama

Kino znów działa

Po tygodniowej przerwie w działaniu bocheńskie kino wznawia swoją działalność. W repertuarze na najbliższe dni znajdują się dwa filmy: „Mroczny Rycerz” oraz kolejny rozdział z serii filmów „Mumia” zatytułowany „Grobowiec Cesarza Smoka”.

Bocheńskie Kino Regis było nieczynne od 28 sierpnia. Przerwa w działaniu spowodowana była konserwacją sprzętu. Już od dzisiaj dyrektor placówki Dorota Halberda zaprasza na dwa nowe filmy w szczególności na hit kinowy „Mroczny Rycerz”.

Na planie „Mrocznego rycerza” – kontynuacji przebojowego filmu akcji „Batman – Początek” – spotykają się ponownie reżyser Christopher Nolan i ceniony aktor Christian Bale, który powraca do podwójnej roli Batmana i Bruce’a Wayne’a. Wspierany przez Porucznika Jima Gordona oraz nowego, wiedzionego poczuciem misji Prokuratora Okręgowego Harveya Denta, Batman wypowiada wojnę zorganizowanej przestępczości w Gotham City, z którą tym razem zamierza rozprawić się ostatecznie.

Od 12 września będzie można oglądać film „Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka”. W swoim epickim filmie reżyser kina akcji Rob Cohen zaprasza widzów do ziemi zakazanej. Brendan Fraser powraca na ekran w roli odkrywcy Ricka O’Connella, który stawia czoła powołanemu do życia chińskiemu cesarzowi w filmie, którego zawrotne tempo przenosi nas z katakumb starożytnych Chin do oświetlonych neonami ulic powojennego Szanghaju i szczytów Himalajów.

Do Ricka dołącza jego syn Alex, żona archeolog Evelyn oraz jej brat Jonathan. Tym razem, O’Connellowie muszą powstrzymać przebudzoną z trwającego ponad 2 000 lat snu mumię, która grozi przejęciem władzy nad światem. Skazany przez skrzywdzoną czarodziejkę, Zi Yuan na spędzenie wieczności w bezruchu, bezlitosny Cesarz Smok wraz z armią 10 000 wojowników leżeli w zapomnieniu, pogrzebani w glinie jako ogromna, milcząca
Terakotowa Armia. Kiedy poszukujący przygód Alex O’Connell zostaje wmieszany w przebudzenie władcy z wiecznego snu, pomóc mogą mu jedyni ludzie, którzy sporo wiedzą o nieśmiertelnych – rodzice.