Reklama

Smakowita polska wieś

W ubiegłą niedzielę w Siedlcu odbyła się X Biesiada Agroturystyczna. Na siedleckim boisku zaprezentowało się piętnaście stoisk z Gminy Bochnia oraz Gminy Niepołomice. Przysmaki przygotowane przez wystawców specjalnie na tę okazję znikały „w mgnieniu oka”.

Głównym punktem programu był konkurs na „Najlepsze Stanowisko Promocyjne”. Warunkiem przystąpienia do rywalizacji było przygotowanie dwóch potraw regionalnych przeznaczonych do degustacji. W tym roku nagrodę w kuchni regionalnej przyznano dla koła gospodyń wiejskich z Moszczenicy.

Imprezie towarzyszył blok artystyczny, w którym zaprezentował się m. in. Grupa śpiewacza Michalinki z Niegowici, grupa taneczna „Flame” z Gierczyc, Zespół Pieśni i Tańca Siedlecanie, Duet śpiewający Jolanty i Szczepana Dziubów z Siedlca, Wolna Grupa Marcina z Nowego Wiśnicza oraz kapela ludowa z Czech.

Na imprezie zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu można było zobaczyć m.in. dorobek twórców ludowych, prace rzemieślników tzw. ginących zawodów, prezentację gospodarstw agroturystycznych a także skosztować potraw kuchni regionalnej. Smakowite przekąski bardzo szybko znikały z tac, trudno się dziwić, spójrzcie na zdjęcia ;)