Tłumy na Rajdzie Papieskim

1500 osób wzięło udział w X jubileuszowym rajdzie Szlakiem Papieskim, z Łapanowa do Niegowici, pierwszej placówki duszpasterskiej ks. Karola Wojtyły.

Trasa 12-kilometrowego szlaku, który został wytyczony z okazji 80. urodzin Jana Pawła II, prowadzi przez takie miejscowości, jak Kobylec, Kleczana, Marszowice. Celem rajdu była Niegowić, czyli pierwsza placówka ks. Karola Wojtyły. Rajdowi towarzyszyło hasło: Przyszłość Polski od Was zależy.

Najstarszym uczestnikiem rajdu był Wojciech Zdebski z Kobylca w gm. Łapanów, który urodziny obchodzi w przeddzień urodzin Karola Wojtyły, 17 maja. W tym roku skończył on 83 lata, a w rajdzie szedł już po raz ósmy. – Czuję się dobrze i mam potrzebę iść, żeby nie uległo zatarciu to wszystko, co Ojciec święty zrobił dla Polski i dla świata – mówi.

Ks. Paweł Sukiennik, proboszcz w Niegowici, zwraca uwagę, że mijają kolejne lata od śmierci Papieża Polaka i trzeba dbać o to, aby pamięć o nim nie zaginęła. – Wyrasta nam nowe pokolenie, które Ojca świętego albo mało znało, albo powoli nie będzie znało. Dlatego taki rajd ma przybliżyć jego postać, a przede wszystkim jego niesamowitą spuściznę – mówi.There are 1 comments

  1. Cel szcytny ale chyba zaczynamy uprawiać prapagandę sukcesu, kiedyś ktoś prubował to rabić i odbiło mu się czkawką. 1500 osób to nie tłumy. Ale może faktycznie w obecnych czasach to tłumy. Moze za parę lat 150 osób to też będą tłumy