Reklama

Trzciana: w niedzielę „Sztuka o mało co teatralna”

W niedzielę 6 stycznia w Trzcianie odbędzie się kolejna odsłona „SZTUKI O MAŁO CO TEATRALNEJ”. Autorem przedstawienia jest Władysław Sikora – tekściarz i współtwórca kabaretu „POTEM”. Przedstawienie przygotowały wspólnie kabaret „ZGRED” z Trzciany oraz kabaret „ZEZ” z Łapanowa pod okiem instruktora teatralnego Piotra Musiała.

Sztuka opowiada o perypetiach księcia i jego wiernego giermka, którzy na polecenie Króla przybywają do sąsiedniego królestwa w celach matrymonialnych. Książe nie chce jednak poślubić wybranki swojego ojca i postanawia na ten czas przebrać się za giermka i w swoich szatach wysłać sługę swego do królewny, by dostał pewnego kosza i by mogli spokojnie wrócić do domu w stanie kawalerskim. Niestety założony plan pali na panewce i sytuacja zaczyna się mocno komplikować, a jak… to już sami zobaczycie odwiedzając salę widowiskową Gminnej Świetlicy w Trzcianie 6 stycznia o godz. 17:30.

Sztuka już nie raz była grana i w Łapanowie i w Trzcianie, a ale od tamtych odsłon minęło już kilka lat i chcieliśmy na nowo ją przypomnieć widowni, już w nowej obsadzie i z nowymi gagami wplecionymi w całość, których wymyślanie stanowiło główną atrakcję trzymiesięcznych prób. Usłyszycie kilka zabawnych piosenek, uśmiech na waszej twarzy namaluje notorycznie występujący humor słowny i sytuacyjny, a do odbioru satyrycznej nuty przygotuje występ kabaretu „ZIOMKI” – zachęcają organizatorzy.

OBSADA:

Piękny książę przebrany za giermka – Mateusz Musiał

Brzydki giermek przebrany za księcia – Krzysztof Grabias

Marysia (ładna sierotka) – Gabrysia Burnos

Królewna (chyba jednak kobieta) – Kuba Korta

Król ojciec (monarcha jednodzietny) – Krystian Stańdo

Sekretarz dworski (staruch na stanowisku) – Piotr Musiał

Strażnik (siła wykonawcza z zacięciem filozoficznym) – Adrian Stańdo