Dwa nowe przedszkola powstają w Bochni

Problem braku miejsc w bocheńskich przedszkolach zostanie niebawem rozwiązany. Od stycznia powstaną w mieście dwie placówki prywatne, dotowane przez miasto.

Przypomnijmy, już przed wakacjami było wiadomo, że w Bochni zabraknie miejsc dla około setki dzieci. W sierpniu na ręce burmistrza trafiła petycja w sprawie utworzenia oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 5. Stefan Kolawiński nie zdecydował się na taki krok. We wrześniu w Bochni zabrakło miejsc w publicznych placówkach dla ok. 70 dzieci.

Okazuje się jednak, że problem braku miejsc dla wspomnianej grupy dzieci zostanie rozwiązany w stu procentach. Od stycznia nowego roku w Bochni powstaną dwa nowe przedszkola prywatne. Obie placówki będą dofinansowywane przez miasto

Pierwszym z nich jest Punkt Przedszkolny „Mały odkrywca”. Będzie to placówka, która przyjmie 25 dzieci, dotacja miasta wyniesie dla niej ponad 91 tys. zł. Stanowi to 40 procent kosztów utrzymania dziecka w naszym przedszkolu. Drugie to Przedszkole „Aladyn” przy ul. Brzeźnickiej, przewidziane na 50 dzieci. Kwota dotacji wnosi tu 343 tys. zł, co stanowi 75 procent kosztów utrzymania jednego dziecka w przedszkolu prowadzonym przez Gminę Miasta Bochnia – mówi Grażyna Zioło, skarbnik miasta Bochni.

Oprócz tego w Bochni działa niepubliczne przedszkole prowadzone przez Siostry Służebniczki. Znajduje w nim opiekę 50 dzieci.