Reklama

Slumdog. Milioner z ulicy

Jamal, mieszkaniec slumsów Bombaju, w wieku 18 lat bierze udział w hinduskiej wersji „Milionerów”. Od finałowej wygranej dzieli go ostatnie pytanie, jednak zanim zdąży na nie odpowiedzieć, aresztuje go policja. Funkcjonariusze chcą się dowiedzieć jak chłopak może wiedzieć tak dużo. Jamal opowiada prawdziwą historię dzieciństwa, przemocy i miłości swojego życia. To ulica była jego szkołą. Szkołą przetrwania.

„Slumdog” zdobył kilkudziesięciąt nagród, w tym m.in.:

Nagroda Publiczności na Festiwalu w Toronto 2008; Złota Żaba na Camerimage 2008; British Independent Award 2008: Najlepszy Niezależny Film Brytyjski, Najlepszy Reżyser – Danny Boyle, Najbardziej Obiecujący Debiut – Dev Patel; Złote Globy 2009: Najlepszy Film, Reżyseria, Scenariusz i Muzyka

Najnowszy film Danny’ego Boyle’a, reżysera genialnego, kultowego (Trainspotting). Elektryzująco dynamiczny obraz, okrzyknięty jako eksplozja energii i przyjmowany z ogromnym aplauzem zarówno przez widzów, jak i krytyków na całym świecie.

Zdobywca Nagrody Publiczności na Festiwalu w Toronto 2008, Złotej Żaby za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Camerimage 2008, laureat trzech nagród British Independent Award (Najlepszy Niezależny Film Brytyjski, Najlepszy Reżyser – Danny Boyle, Najbardziej Obiecujący Debiut – Dev Patel) oraz laureat Złotych Globów w czterech kategoriach: Najlepszy Film, Reżyseria, Scenariusz i Muzyka.

Bohaterem filmu SLUMDOG. MILIONER Z ULICY, historii opartej na popularnej książce, jest 18-letni Jamal, mieszkaniec Mubaju (Bombaj), który bierze udział w indyjskiej wersji „Milionerów”. W trakcie trzymającego w napięciu programu policja aresztuje go pod zarzutem oszustwa. Podczas przesłuchania chłopak opowie historię swojego życia, indyjskich gangów i wielkiej miłości.

SLUMDOG. MILIONER Z ULICY to historia magiczna, dla każdego. Opowiedziana w pięknej wizualnie, tętniącej energią i kolorytem formie, zadziwia, śmieszy i wzrusza.

Szczegóły:
dramat, Francja, Wielka Brytania 2008, 120 min, od 12 lat
reżyseria: Danny Boyle
obsada: Dev Patel, Freida Pinto, Madhur Mittal
Seanse: 17.04 – 22.04, duża sala g.17.00 i 19.30