Reklama

Lipnica Murowana: Są palmy, będzie i recital

Tegoroczny konkurs Palm Wielkanocnych zostanie uświetniony recitalem muzyki dawnej. Będzie to okazja do usłyszenia muzyki z lipnickiego pozytywu szkatulnego, który jest jednym z niewielu sprawnych instrumentów tego typu.

Pozytyw szkatulny jest jednym z siedmiu sprawnych instrumentów tego typu. Zwiedzający kościół Św. Leonarda, nie zobaczą go jednak na co dzień. Ze względów bezpieczeństwa przechowywany jest w innym miejscu, w kościele natomiast można zobaczyć fotogramy przedstawiające wygląd instrumentu. Jego uzycie, który już od wielu lat jest organizowany w Kościele w Lipnicy. – Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej to unikalna okazja by poznać prawie wszystkie skarby tej maleńkiej, ale bardzo urokliwej Gminy – powiedziała Katarzyna Korta, kierownik referatu organizacyjnego.

5 kwietnia o godzinie 14.20 w trakcie 51. Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego każdy kto przyjdzie do kościoła Św. Leonarda będzie mógł posłuchać koncertu Dariusza Bąkowskiego – Kois. Prodziekan Wydziału Instrumentalnego AM w Krakowie zaprezentuje utwory autorstwa barokowych mistrzów muzyki organowej.

Program

GIROLAMO FRESCOBALDI
Toccata Prima / Secondo Libro di Toccate
JOHANN PACHELBEL
Praeludium et fuga in e
Praeludium in G
Praeludium in g
Toccata in C
Fantasia in C
Ricercar in c
Fuga in C
PABLO BRUNA
Tiento de falsas de 2° tono
FRANCISCO CORREA DE ARAUXO
XXIX Quinto tiento de medio registro de tiple de 7° tono
JOHANN PACHELBEL
Toccata et fuga in B
Praeludium in Es
Fuga in C
Praeludium in a
Praeludium in A
Fantasia in d
Praeludium et fuga in d
Fuga in D
Fuga in F