Reklama

Artystyczna Dolina w Siedlcu

W realia dawnej wsi polskiej będzie można się przenieść w najbliższą niedzielę (24 sierpnia) w Siedlcu. A wszystko za sprawą Biesiady Agroturystycznej. Jest to już impreza cykliczna, w tym roku odbędzie się już po raz dziesiąty, tym razem pod hasłem „W Artystycznej Dolinie”. Początek zaplanowano na godz. 15.00.

Podczas imprezy będzie można zobaczyć m.in. dorobek twórców ludowych, prace rzemieślników tzw. ginących zawodów, prezentację gospodarstw agroturystycznych a także skosztować potraw kuchni regionalnej. Jednak głównym punktem programu jest konkurs na „Najlepsze Stanowisko Promocyjne”. Warunkiem przystąpienia do rywalizacji jest przygotowanie dwóch potraw regionalnych przygotowanych do degustacji. Zwycięzcy otrzymują nagrody wójta gminy Bochnia.

Biesiadzie zawsze towarzyszy blok artystyczny, W tym roku na scenie zaprezentują się m.in. Grupa Śpiewacza „Michalinki” z Niegowici, Grupa Taneczna „Flame” z Gierczyk, Duet Śpiewający oraz Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie” z Siedlca, „Wolna Grupa Marcina” z Nowego Wiśnicza oraz Zespół Folklorystyczny „Skoronice” i Kapela Ludowa z Czech.

Organizatorem Biesiady Agroturystycznej jest wójt gminy Bochnia Jerzy Lysy oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni.

Szczegółowy pogram imprezy:
15.00 – Otwarcie Wielkiej Biesiady
15.30 – 18.00
– prezentacja stoisk poszczególnych wystawców
– promocja ofert gospodarstw agroturystycznych
– „Ginące zawody” – prezentacja twórców i rzemieślników
– „Posmakujmy Polskiej Wsi” – degustacja potraw regionalnych
16.00 – 20.00
– Grupa Śpiewacza „Michalinki” z Niegowici
– Zespół Folklorystyczny – Skoronice k. Kyjova
– Kapela Ludowa – Dubňany
– Koncert „Młodzi Śpiewają” – Duet z Siedlca
– Grupa Taneczna „FLAME” z Gierczyc
– Zespół Pieśni i Tańca „SIEDLECANIE” – Kapela Ludowa
– „WOLNA GRUPA MARCINA” z Nowego Wiśnicza

There are 1 comments