Weekendowe zmagania bocheńskich judoków

Weekend – czas odpoczynku i relaksu od szkoły, dla bocheńskich judoków był bardzo pracowity, ale i bardzo owocny.

Podczas rozgrywanych zawodów Pucharu Polski seniorów w Warszawie, o zajęcie wysokiej lokaty przyszło się zmierzyć bocheńskim braciom. Choć Maciej Tworzydło jest jeszcze juniorem, biorąc udział w tym turnieju zdobył nie tylko pierwsze punkty w kategorii seniorów, ale przede wszystkim doświadczenie. Wiktor Tworzydło, pokonał nie tylko swojego brata. W finale przegrał jednak z olimpijczykiem Robertem Krawczykiem. Ostatecznie, udało mu się zająć wysoką 2 lokatę. Z kolei Wojtek Tworzydło w swojej kategorii zajął 5 miejsce. – To dla nas wielka radość, móc znaleźć nazwę bocheńskiego klubu – pośród 200 innych w kraju – na oficjalnej stronie Polskiego Związku Judo – powiedziała dyrektor MOSIR-u Sabina Bajda, która ma na swoim koncie liczne sukcesy związane z tym sportem.

W tym samym czasie były rozgrywane jeszcze dwa turnieje, w Wolbromiu i Mysłowicach. Z Wolbromia judocy przywieźli w sumie 11 medali: 3 złote, 6 srebrnych oraz 2 brązowe. Rozgrywki Szkolnej Ligi Judo w Mysłowicach również zaowocowały medalami. Zawodnicy wywalczyli 9 złotych, 1 srebrny oraz 2 brązowe.

W najbliższy piątek na sali przy ul. Wojska Polskiego 1 w Bochni zostanie rozegrana VI kolejka Ligi Judo.