55 sztafet przebiegło łącznie 8 257 668 m

113 861 metrów zabrakło zawodnikom V Jubileuszowego 12-godzinego Podziemnego Biegu Sztafetowego w Kopalni Soli Bochnia aby pobić ubiegłoroczny rekord, który wynosi 8 371 529.

W tym roku solnymi korytarzami 212 metrów pod ziemią przez 12 godzin biegało 55 ekip. W sumie 220 zawodników przebiegło łącznie 8 257 668 metrów. To o 113 861 metrów mniej niż w roku ubiegłym, kiedy 53 ekipy pobiły rekord Guinessa i przebiegły 8 371 529 metrów.

Zwycięzcą piątego już biegu została sztafeta Meble Kler w składzie Sebastian Kler, Marcin Błaziński, Krzysztof Przybyła, Damian Sowa. Zawodnicy łącznie pokonali dystans 203 280 metrów. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Dęby Wałbrzych. Biegacze: Mirosław Kaczuga, Edward Baczewski, Krzysztof Bartkiewicz i Jerzy Kulczyk przebiegli łącznie 200 860. Trzecie miejsce natomiast zajęli Jan Wydra, Grzegorz Czyż, Marcin Wydra oraz Janusz Sarnicki, którzy biegnąc w sztafecie MOK Mszana Dolna pokonali dystans 196 020 metrów.

Zaraz za podium znalazła się jedna z bocheńskich drużyn. Zawodnicy LOK Bochnia (Rafał Krzemień, Adrian Barnaś, Tomasz Głód i Mateusz Kazek) przebiegli 183 920 metrów. Druga drużyna z Bochni zajęła 35 miejsce z wynikiem 147 620 metrów.