Reklama

Monitoring we wszystkich szkołach

Wszystkie bocheńskie szkoły będą wyposażone w monitoring – zapowiadają władze miasta. Ma to na celu poprawę bezpieczeństwa młodych ludzi. Jak mówi Gustaw Korta, wiceburmistrz Bochni, obecność kamer m.in. na szkolnych korytarzach działa prewencyjnie. – Problem przemocy w szkołach znany jest nam od wielu lat, dotąd oglądaliśmy tego typu obrazki tylko w telewizji, natomiast ten problem powoli przychodzi również i do nas – mówi.

Tego typu zjawiska trzeba zwalczać, nie można dopuścić do tego, by było to chlebem powszednim w szkołach. Stad pomysł, aby w każdej ze szkół był założony monitoring – mówi Korta. Miasto stara się o dotację na ten cel. Planowana jest rozbudowa instalacji w szkołach podstawowych nr 2, 4 i 7 oraz w gimnazjum nr 2. Oprócz tego ma być wykonany monitoring w szkołach podstawowych nr 1 i 5 oraz w gimnazjum nr 1.

Działania prewencyjne tego typu instalacji, jak również działania, które prowadzą do ewentualnego wykrycia zjawisk niepożądanych na terenie szkoły, prowadzą do przywrócenia niejako porządku naturalnego w szkołach i bezpieczeństwa zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla samych nauczycieli – dodaje wiceburmistrz.

Wykonanie monitoringu w szkołach na terenie Bochni ma kosztować blisko 70 tys. zł. Monitoring funkcjonuje już także w szkołach średnich administrowanych przez powiat.