Drinki i łabędzie na targach edukacyjnych w I LO – zobacz w relacji TV

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni odbywały się targi edukacyjne. Wszystkie szkoły średnie powiatu bocheńskiego przedstawiały swoje propozycje oświatowe dla stojących przed trudnym wyborem gimnazjalistów.

Niezmiennie od kilku lat targi mają miejsce w hali sportowej „starego” ogólniaka. Przedstawiciele szkół zajęli swoje stanowiska, by pomóc wszystkim młodym ludziom, którzy przybyli w celu bliższego poznania oferty każdej placówki.

Wyraźnie było widać rywalizację międzyszkolną o potencjalnie nowych uczniów. -Z pewnością z roku na rok przybywa tu coraz mniej ludzi. Spowodowane to jest niewątpliwie niżem demograficznym, dlatego też każda ze szkół walczy o ucznia– mówi wicedyrektor I LO, mgr Jerzy Pączek.

Gimnazjaliści rozmawiali z przedstawicielami wszystkich zgromadzonych szkół, ale byli też tacy, którzy szli tylko do stanowiska tej szkoły, do której planują pójść. –Są to tzw. uczniowie ukierunkowani, którzy wiedzą już, co chcą robić – stwierdza mgr Jerzy Pączek.