Swim like a fish? Total Immersion Swimming Polska szkoli pływaków w Bochni – zobacz w materiale TV

W Bochni trwa obóz szkoleniowy Total Immersion Swimming Polska. Pod okiem prekursora TI w Polsce Pawła Lewickiego i profesora Som Sombati z USA szkolą się pływacy jak i kolejni trenerzy TI z całej Polski. Czym jest Total Immersion i na czym polega pływanie „like a fish”? Zobacz i posłuchaj w materiale TV.

Dr Som Sombati jest emerytowanym profesorem neurologii na Uniwersytecie w Wirginii (USA).Od prawie 30 lat zajmuje się triathlonem, przede wszystkim na dystansie Ironman – ukończył 30 wyścigów Ironman (w tym mistrzostwa świata na Hawajach).

Dla uczczenia swoich 60 urodzin ukończył 6 Ironmanów w ciągu jednego roku. Rok później, w 2009 zdobywca prestiżowej nagrody (Second Half Champions) dla osób,
które osiągnęły znaczący sukces po ukończeniu 50 roku życia.

Jest licencjonowanym trenerem triathlonu USTA I stopnia, trenerem kolarstwa III stopnia oraz trenerem pływania Total Immersion.

W rozmowie z nami Som Sombati wyjaśnia na czym polegają główne założenia Total Immersion. Opowiada też o swojej przygodzie ze sportem i o tym dlaczego uczenie innych stało się jego pasją.