Dobre wyniki bocheńskich judoków na Koroska Open

Zawodnicy sekcji judo bocheńskiego MOSiR i klasy usportowionej PSP nr 2 wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Judo „Koroska Open” na Słowenii. Naszym zawodnikom udało się wywalczyć srebrny i brązowy medal oraz 5 i 9 miejsce.

Turniej odbył się w miniony weekend 20-21 listopada i wzięło w nim udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z Austrii, Bułgarii, Belgii, Chorwacji, Czech, Litwy, Serbii, Ukrainy, Rosji, Białorusi, Węgier, Słowacji, Słowenii i Polski.

Walki rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych na pięciu matach. Wśród naszych reprezentantów
srebrny medal zdobył Przemysław Kowalski w kategorii wiekowej U-16 w wadze 50 kg, ulegając w walce finałowej reprezentantowi Austrii. Na trzecim miejscu uplasował się Oliver Choma w kategorii wiekowej U-11 w wadze 60 kg.

W pierwszej walce przez skuteczne trzymanie zwyciężył ze Stas Horvatem (Słowenia), w drugiej półfinałowej rundzie przegrał przez wskazanie sędziego z Miha Nagliciem (Słowenia), a w walce o brąz pewnie pokonał Jenko Srebrnicia (Słowenia).

Dużego pecha miał Jakub Florek w wadze 60 kg, w kategorii U-16. Trzech zawodników w grupie finałowej miało ten sam stosunek walk wygranych do przegranych i o miejscu na podium zadecydowała waga zawodników. Kuba, będąc najcięższy z całej trójki, zakończył turniej na 5 miejscu.

Dziewiąte miejsce wywalczył zaś Dawid Zajączkowski w wadze 42 kg, w kategorii U-1. W pierwszej walce przegrał z późniejszym złotym medalistą Gevorgiem Manukyanem (Ukraina). W walkach repasażowych pokonał Nika Janus Żidana (Słowenia), a w kolejnej uległ późniejszemu brązowemu medaliście Aliażowi Gostecnikowi (Słowenia).

W zawodach uczestniczyli również Dominik Żelichowski, Andżelika Drzazga i Justyna Oleksy.