III liga. Porażka Szreniawy w meczu na szczycie

W meczu na szczycie 14 kolejki III ligi Szreniawa Nowy Wiśnicz przegrała na własnym stadionie z Garbarnią Kraków 1-3.

Początek spotkania w wykonaniu gospodarzy nie zwiastował kłopotów, które miały nadejść. Przez pierwszy kwadrans to wiśniczanie mieli inicjatywę, ale skutecznością wykazali się goście. W 15 minucie pięknym prostopadłym podaniem popisał się Cebula, a będący tego dnia w wyśmienitej formie strzeleckiej Praciak, strzałem w długi róg pokonał Brzeziańskiego. Gospodarze natychmiast zabrali się do odrabiania strat, czego efektem była bramka Wardęgi w 30 minucie. Szreniawa idąc za ciosem próbowała zdobyć kolejnego gola ale strzały Czajki, Obieraka i Wardęgi świetnie bronił Żylski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po przerwie mecz miał podobny przebieg jak w pierwszych 45 minutach. Szreniawa posiadała inicjatywę, a Garbarnia czekała na swoje szanse z kontrataku. W 65 katastrofalny błąd w obronie popełnił Obierak, który nie przeciął podania Żylskiego do Praciaka. Zawodnik gości znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i pewnie ją wykorzystał. Mimo niekorzystnej sytuacji Szreniawa dalej atakowała, lecz bez większego skutku. Natomiast Garbarnia przypieczętowała swoje zwycięstwo w 88 minucie. Brzeziańskiego strzałem głową z 5 metrów trzeci raz w tym meczu pokonał Praciak, niewątpliwie bohater tego spotkania. Po tym meczu będąca w widocznym kryzysie Szreniawa (1 punkt w ostatnich trzech meczach) spadła na 5 miejsce w tabeli.

Szreniawa: Brzeziański – Czajka (60′ Tabak), Garzeł, Pasionek, Tarasek -Gorgoń (69′ Cempa), Pietras, Obierak, Basta – Kiwacki (83′ Suchan), Wardęga

Garbarnia: Żylski – Siedlarz, Haxhijaj, Szewczyk, Pluta – Sepioł, Chodźko (90′ Małota), Kozieł, Przeniosło (88′ Schacherer), Cebula (57′ Jamka) – Praciak

Sędziował: Rzeszutek (Starachowice)