Reklama

Gm. Bochnia: ponad 7,5 mln zł na zasiłki dla powodzian

Ponad 7,5 mln zł wypłaca powodzianom w formie zasiłków gmina Bochnia. Straty na mieniu mieszkańców wyceniono na ok. 17 mln zł. Ile osób otrzymało wsparcie do 6 tys. zł, do 20 tys. zł oraz do 100 tys. zł?

Wsparcie w wysokości do 6 tys. zł trafiło do 750 osób, co daje łącznie 1,5 mln zł. Wsparcie w wysokości do 20 tys. zł przyznano 162 osobom, które łącznie otrzymały już 1,6 mln zł, a 0,9 mln zł zostanie przekazane po tym, jak powodzianie przedstawią rachunki. Zasiłki do 100 tys. zł przyznano 31 osobom na łączną kwotę 2,6 mln zł.

Zasada jest taka, że przekazujemy 50% kwoty przyznanej, należy ją rozliczyć i później przesyłamy drugie 50%. Nie ma takiej sytuacji, jak ta opisywana przez radio, prasę i telewizję, że ludzie tygodniami nie mogą się doczekać na pieniądze. Tutaj robimy to bez jednego dnia poślizgu – mówi Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia.

Oprócz tego gmina Bochnia wypłaciła 551 zasiłków na cele edukacyjne w wysokości 1000 zł każdy. Były również zasiłki w formie rzeczowej, chodzi o wakacyjny wyjazd dla dzieci z rodzin dotkniętych powodzią.

Ponad 300 dzieci korzystało z obozów i kolonii w okresie letnim. Chciałbym tą drogą podziękować sponsorom i samorządom zaprzyjaźnionym nawet z odległych krańców Polski. Proszę sobie wyobrazić, że rada miejska i prezydent Świnoujścia ufundowali dwa takie turnusy łącznie z zapewnieniem transportu dla tych dzieci i opiekunów tam i z powrotem.

Ogromna część z 7,5 mln zł wypłacanych przez gminę Bochnia to pieniądze pochodzące z budżetu państwa.

There are 2 comments

  1. JAK ZAPRZECZAJĄ TO ZNACZY ŻE PRAWDA – to powiedzenie było aktualne ‚za komuny’ i jak widać znowu jest aktualne!

  2. mieszkaniec Proszówek |

    Byłem poszkodowany. Wójt stanął na wysokości zadania. Pieniądze wypłacał praktycznie następnego dnia. Dziękuję i pozdrawiam.