Piłka ręczna. BKS przygotowuje się do startu ligi

W sobotę piłkarze ręczni BKS Stalprodukt odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa w okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Przeciwnikiem bocheńskiej drużyny była austriacka ekipa SG Union Handbock Horn/Waidhofen.

Trenerem Austriaków jest Jan Gmyrek – brązowy medalista Igrzysk olimpijskich z 1976 roku w Montrealu. W pierwszym meczu rozegranym rano, trwającym 30 minut „Stalowcy” wygrali 20 -11. W drugim, rozegranym po południu, podzielonym na dwie połowy, każda po 20 minut, BKS wygrał 23-13.

W bocheńskiej drużynie wystąpili nowi zawodnicy, z których wyróżniał się Marek Daćko a także obrotowy Karol Juszczyk. Nowymi twarzami w zespole są również  Mateusz Zimakowski, Sebastian Michalczuk, Siergiej Kiryłow, Szymon Woynowski, Dawid Chrapusta oraz wspomniany wcześniej Daćko. Do sztabu drużyny dołączył Boguchwał Fulara, w przeszłości trener Hutnika Kraków, z którym trzy razy zdobył mistrzostwo Polski. W Bochni będzie pełnił funkcję doradcy trenera Tomasz Wieczorka. Z drużyną pożegnali się Maciej Kubisztal i Krzysztof Klimek, Mariusz Matusiak, Krzysztof Szczecina, Michał Guzik i Jarosław Gut.

Dużym zaskoczeniem jest odejście obrotowego Macieja Kubisztala, który był ulubieńcem kibiców, jednym z najlepszych strzelców zespołu, i dobrym duchem tej drużyny, potrafiącym zmobilizować kolegów do lepszej gry w trudnych momentach. Ponadto z drużyny odszedł także Andrzej Wojs – kierownik drużyny. Po sparingach z drużyną z Austrii powiało optymizmem przed zbliżającym się sezonem. Pierwszy kolejka ligowa odbędzie się 18-19 września a przeciwnikiem Stalowców będzie drużyna Olimpia Piekary Śląskie. Mecz odbędzie się na nowej hali widowiskowo – sportowej.

Stalprodukt BKS: Węgrzyn, Michalczuk – Juszczyk 6, Daćko 4, Balicki 3, Zacharski 3, Charuza 2, Chrabota 1, Chrapusta 1, Kirylau 1, Rybak 1, Wełna 1