Michał Mirski i Kamil Hodorowicz – najlepsi w Międzyszkolnej Lidze Szachowej

W ośmiu kolejkach tegorocznej ligi startowało łącznie 70 uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Poniżej prezentujemy najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.

Najlepszym szachistą tej edycji ligi został Michał Mirski, uczeń PSP Nr 7, który zdobył 69,5 punkty. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Hodorowicz z Gimnazjum Nr 1 z 68 pkt., a na trzecim Aleksandra Augustyn z PSP Nr 5 z 57 pkt.

W kategorii dziewcząt najwięcej punktów (57pkt.) i I miejsce zdobyła Aleksandra Augustyn z PSP Nr 4. Tuż za nią, na drugim miejscu znalazła się Dominika Datoń z Gimnazjum nr 1 – 52 pkt., a trzecie miejsce zajęła z 48,5 pkt. Justyna Krcil z PSP Nr 4.

W kategorii drużynowej bezapelacyjnie najlepszą szkołą była PSP Nr 5, która zajęła I miejsce zarówno w kategorii klas I – III, jak również w kategorii klas IV – VI. Z dwóch bocheńskich szkół gimnazjalnych lepsze okazało się Gimnazjum Nr 1, które zdobyło 249,5 pkt.

Najlepszym szachistą kategorii indywidualnej szkół podstawowych klas I – III został Jakub Żelichowski z PSP nr 2, klas IV – VI Michał Mirski z PSP nr 7, natomiast najlepszym graczem w kategorii szkół gimnazjalnych został Kamil Hodorowicz z Gimnazjum nr 1.

Najlepsi zawodnicy w kategorii indywidualnej zostali udekorowani medalami, najlepsze szkoły zostały nagrodzone pucharami a wszyscy uczestnicy tegorocznych rozgrywek otrzymali drobne upominki, przygotowane specjalnie na tą okazję. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz.