I liga. Szczypiorniści BKS kończą sezon na 9 miejscu

BKS Stalprodukt Bochnia przegrał 31-27 (15-13) z MSPR Siódemka – Miedź Legnica w ostatniej, XXII kolejce I ligi szczypiornistów. Bochnianie zakończyli sezon na 9 miejscu w tabeli.

Bochnianie wyjeżdżając do Legnicy nie musieli martwić się o swój pierwszoligowy status. Tydzień temu w Kłaju podopieczni trenera Wieczorka pokonując akademików z Białej Podlaskiej zapewnili sobie grę w tych rozgrywkach w przyszłym sezonie.

Również bez zbędnej presji do konfrontacji z bochnianami podeszli szczypiorniści z Legnicy. Dla nich najważniejsze są baraże o ekstraklasę, które zaczynają się już w najbliższą środę od meczu z Sokołem Kościerzyna.

Piłkarze BKS przegrywając 31-27 godnie pożegnali się ze swoim debiutanckim sezonem w pierwszej lidze. Mimo, że gospodarze prowadzili niemal od pierwszej do ostatniej minuty (w 14 minucie było jeszcze 7-7), bochnianie ambitnie dążyli do minimalizowania przewagi bardziej renomowanego rywala. Na dziesięć minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili tylko jedną bramką 24-23. Wówczas legniczanie prowadzeni przez trenera Strząbałę zwiększyli tempo akcji zyskując w ciągu zaledwie kilku minut przewagę 4 bramek, której nie oddali do ostatniej sekundy meczu.

Pierwsze miejsce w lidze zajęła Stal Mielec, która tym samym w przyszłym roku rywalizować będzie w ekstraklasie. Pierwszą ligę opuszczą z kolei: AZS AWF Biała Podlaska i Wisła Sandomierz. W barażach o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy z wicemistrzem jednej z grup 2. ligi, zagra ChKS Łódź.

Siódemka Miedź Legnica – BKS Bochnia 31:27 (15:13)
Miedź: Kryński, Witkowski – Brygier 1, Jędrzejewski 2, Fabiszewski 8, Będzikowski 1, Skrabania 7, Szabat 5, Rosiak 5, Góreczny 1, Petela 1, Hajgenbart. Kary: 4 min.
BKS: Guzik, Szczecina – Kubisztal 3, Chrabota 4, Wełna 3, Wróbel 2, Balicki 10, Kłoda 5, Charuza, Klimek, Zacharski, Juszczyk, Rybak. Kary: 2 min.