Piłkarską wiosnę czas zacząć

Fatalny stan boisk spowodowany zimowymi roztopami pokrzyżował zeszłotygodniową inaugurację rundy wiosennej małopolskiej IV ligi. Aż sześć z ośmiu spotkań zostało przełożonych na termin późniejszy.

W dwóch rozegranych meczach Tuchovia pokonała Limanovię 1-0 a KRIS Szreniawa Nowy Wiśnicz – Lubań Maniowy 3-0. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Leszka Taraska zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Piłkarze Szreniawy w drugiej wiosennej kolejce wyjeżdżają do Limanowej na mecz z tamtejszą Limanovią. Niedzielny przeciwnik wiśniczan  zajmuje odległe, 14 miejsce w tabeli. Niskie miejsce Limanovii nie powinno jednak być powodem do lekceważenia drużyny trenowanej przez Ireneusza Adamusa (w styczniu zastąpił Marka Kustę). W ostatnim czasie,  w drużynie z Limanowej sportową przystań znalazło bowiem kilku zawodników znanych z występów w mocnym jeszcze niedawno Górniku Wieliczka prowadzonym przez Roberta Kasperczyka. W przerwie zimowej zawodnikiem Limanovii został między innymi Piotr Wtorek, były piłkarz Górnika, który rundą jesienną bieżącego sezonu spędził w przeżywającym spore kłopoty finansowe KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Do wiosennej rywalizacji ze wzmocnionym składem przystąpił również zespół z Wiśnicza, którego licznie zasilili byli zawodnicy Hutnika Kraków.

Z kolei w sobotę pierwszy oficjalny mecz w rundzie wiosennej rozegrają piłkarze Bocheńskiego KS. Ich przeciwnikiem będzie drużyna Karpat Siepraw. W pierwszy meczu obu drużyn zwyciężyli piłkarze grającego trenera Michała Wiącka 1-0. Zajmująca dwunastą pozycję w tabeli drużyna z Sieprawia w przerwie zimowej znacząco wzmocniła swoje szeregi angażując między innymi piłkarzy Hutnika Kraków: Pawła Czajkę, Mateusza Noska oraz Radosława Jarosza, z którymi sobotni przeciwnik BKS wiąże duże nadzieje. Zmiany zaszły również w drużynie z Bochni. Funkcję pierwszego trenera powierzono Marcinowi Leśniakowi. Szansę na debiut przed bocheńska publicznością będą mieć nowo pozyskani: Andrzej Komenda, Jarosław Siwek oraz Krzysztof Krokosz.