Reklama

J. Raczyński: powiat dyskryminuje gm. Bochnia

18,2 mln zł wydano na inwestycje drogowe w powiecie bocheńskim w minionym roku. W tym roku kwora ta ma wzrosnąć o blisko 6 mln i wynieść prawie 24,2 mln zł. Podczas piątkowej sesji rady powiatu poświęcono wiele miejsca sprawie inwestycji drogowych.

Z największych inwestycji zrealizowanych w 2009 r. należy wymienić 2 nowe mosty w Trzcianie, most w Brzeźnicy czy Lipnicy Murowanej. Powstał też nowy odcinek drogi Tarnawa – Stare Rybie oraz remont drogi od Kobyla do Starego Wiśnicza za pieniądze z tzw. schetynówki. Oprócz tego zrealizowano wiele drobniejszych remontów.

Jak mówi Tomasz Całka, wicestarosta bocheński, w tym roku przede wszystkim będzie wykonywany remont nawierzchni dróg, budowa chodników oraz nowego mostu w Kamionnej, na który powiat otrzymał 2 mln zł dotacji. – Będzie ona rozpoczęta, nie wiemy jeszcze czy środki wystarczą żeby była zakończona, czy nie będzie to zadanie realizowane w dwóch latach.

Budowę mostu w Kamionnej kwestionował radny Ludwik Węgrzyn, podobnie jak zasadność inwestowania miliona złotych na likwidację osuwiska w Borównej (tyle mniej więcej wyniósł wkład własny powiatu).

Zdaniem Węgrzyna bardziej zasadne byłoby wydatkowanie pieniędzy powiatowych np. na remont dróg w gminie Bochnia, które – również zdaniem radnego Jerzego Raczyńskiego – są ostatnio traktowane po macoszemu (ten ostatni wymienił choćby skrzyżowanie dróg Zawada – Nieprześnia, tuż obok nowego sklepu Społem PSS czy drogę łączącą krajową „czwórkę” i drogę wojewódzką nr 965.

Starosta i wicestarosta argumentowali swoją politykę ostatnimi „perypetiami” w relacjach z wójtem gminy Bochnia, który na jedno zebrań w swoim urzędzie miał nie zaprosić radnych powiatowych, a do pokoju wpuścił jedynie wicestarostę. Przedstawiciele powiatu „zrewanżowali się” nie zapraszając dwójki radnych z gminy Bochnia na spotkanie ws. remontów dróg.

There are 3 comments

 1. Wójt zrobił błąd że wpuścił Całkę …na stołek wicestarosty.
  Podobnie za starostą …
  No cóż, ludzie uczą się na błędach.
  Polityka starostwa zmieniła się od czasu, gdy pan Lysy udzielił pomocy panu Kumorkowi gdy on zasłabł po awanturze z Pająkiem.
  Teraz Pająk chyba będzie miał sprawę o mobbing. Czy ktoś coś wie na ten temat ?

 2. A kto to są Sitko i Gucwa , których nazwiska są w sondzie w sprawie wyborów na wójta gminy
  Bochnia? Ktoś pracuje nad tymi nazwiskami na jednym komputerze .
  Obecny wójt ma pewne !!! Pamiętam , że kiedyś już wygrał z 5 konkurentami w 1-szej turze. Dziś ma jeszcze lepsze notowania – za walkę o interesy gminy , za świtne pomysły jak np. sztuczne lodowisko i za skuteczność swoich działań.

 3. Zgadzam sie z Korwinem , wojtwie co robi i ma duze poparcie w gminach sasiednich . .Ten gosc ma pomysly na zycie .