Reklama

Biblioteka: Twórczość Agaty Olejnik

Agata Olejnik z zawodu introligator przemysłowy i technik handlowo – przewozowy chce spędzić życie twórczo, z pasją. Pisze wiersze, wykonuje prace plastyczne, a wszystko to prezentuje na wystawie w Dziale Zbiorów Audiowizualnych bocheńskiej biblioteki.

Agata Olejnik mieszka w Jasieniu, jest absolwentką Szkoły Poligraficznej i Technikum Kolejowego w Krakowie. Pracuje w drukarni. Lubi słuchać muzyki od operetki poczynając a na bluesie i muzyce rozrywkowej kończąc. Fascynuje ją teatr, filmy i literatura. W wolnych chwilach pisze wiersze o miłości, fraszki, bajki dla dzieci i modlitwy. Jak sama mówi – Moje wiersze są sposobem na odnalezienie swojego miejsca w życiu. Napisała też dwie sztuki „teatralne”(miniaturki). Ponadto wykonuje figurki z masy solnej, a także kartki na płytkach aluminiowych i kartonie. Robiła też pisanki z wełny i styropianu malowane piaskiem i brokatem.

Swoją twórczość prezentuje na własnej stronie internetowej http://www.lassana.freewebweb.com/ oraz stronie gdzie zamieszcza swoje wiersze http://agusia2603.blog.onet.pl/. Znajomi mówią o niej – Osoba ciepła, mocno stąpająca po ziemi, zarazem romantyczka i marzycielka o dużym talencie. Pomimo wielu przeciwności losu zawsze uśmiechnięta, pomocna i potrafiąca doradzić w każdej sytuacji. Jej wiersze to uczucia drzemiące w naszych duszach, których nie chcemy albo nie możemy ujawnić. Jej prace plastyczne są wspaniałą ozdobą każdego domu i super prezentem dla bliskiej osoby. Kartki świąteczne są oryginalne i niepowtarzalne. Takie prace rzadko spotyka się w sklepach.

Twórczość literacką i plastyczną Agaty Olejnik można oglądać w Dziale Zbiorów Audiowizualnych od października do grudnia.