W piątkowe popołudnie druhny i druhowie z OSP Chodenice uroczyście powitali nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Volvo o napędzie 4×4 o wartości ponad 1 mln zł.
Nowy wóz od teraz będzie służył mieszkańcom Bochni i okolic, wzmacniając potencjał operacyjny jednostki oraz zwiększając bezpieczeństwo lokalnej społeczności. W uroczystości uczestniczyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Chodenice, przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, Państwowej Straży Pożarnej, Związku OSP RP, zaprzyjaźnionych jednostek oraz mieszkańcy.
„Ten samochód to nie tylko nowoczesny sprzęt. To realne zwiększenie bezpieczeństwa, szybsza i skuteczniejsza pomoc w sytuacjach zagrożenia oraz większe możliwości prowadzenia akcji ratowniczych i gaśniczych. To inwestycja, która może decydować o ochronie zdrowia, mienia, a niejednokrotnie także ludzkiego życia” – podkreśliła Magdalena Łacna, burmistrz Bochni.
Podczas wydarzenia odbyło się także poświęcenie nowego pojazdu oraz wręczenie podziękowań osobom, które wsparły jednostkę w jego pozyskaniu. Po części oficjalnej uczestnicy mogli obejrzeć nowy wóz i jego wyposażenie, a uroczystość zakończył piknik integracyjny przy remizie OSP Chodenice.
Zakup auta dla OSP Chodenice nastąpił dzięki realizacji projektu: „Bezpieczna Małopolska – Bon na ratowanie – Straż Pożarna – Etap II”. W jego wyniku Bochnia pozyskała kwotę 666 223,35 zł na zakup pojazdu. Pozostałą część – 358 735,65 zł pokryły środki Gminy MIasta Bochnia.
źródło: bochnia.eu
foto: Łukasz Chojecki


































