Reklama

Zabytkowy weekend w powiecie

W tym roku obchodzimy uroczystość 10 lat istnienia Powiatu Bocheńskiego. Z tej okazji w najbliższy weekend 18 i 19 października Starostwo Powiatowe w Bochni zaprasza na „Weekend z zabytkami” do Nowego Wiśnicza i Lipnicy Murowanej.

W ramach „Weekendu z zabytkami” będzie można zwiedzić renesansowy Zamek Kmitów i Lubomirskich, w którym prezentowana będzie także wystawa prac uczestników pleneru „Ceramiczne dialogi 2008”. W ramach weekendu otwarta zostanie Koryznówka – dworek, w którym mieści się muzeum poświęcone życiu i twórczości Jana Matejki. W sobotę dostępne będą także wnętrza wiśnickiego ratusza.

W sobotę i niedzielę turyści będą mogli zobaczyć także Klasztor Karmelitów Bosych, który na co dzień nie jest dostępny dla zwiedzających, gdyż w jego murach mieści się obecnie zakład karny.

Dla miłośników architektury drewnianej w trakcie „Weekendu z zabytkami” będzie dostępny także jedyny zabytek Ziemi Bocheńskiej wpisany na listę UNESCO, czyli kościółek św. Leonarda w Lipnicy Murowanej. W niedzielne popołudnie o godzinie 17.00 w drewnianych wnętrzach tego kościoła zabrzmi muzyka organowa w wykonaniu Marcina Szelesta, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie.

Bezpłatne bilety wstępu do wszystkich wymienionych obiektów będą dostępne w godzinach zwiedzania.

“Weekend z zabytkami”
Zamek w Nowym Wiśniczu
sobota, niedziela 10.00-16.00

Klasztor Karmelitów Bosych (obecnie zakład karny)
wejścia o pełnych godzinach
sobota, niedziela 11.00, 13.00, 15.00

„Koryznówka”

sobota 10.00-14.00
niedziela 12.00-15.00

Ratusz w Nowym Wiśniczu
sobota 10.00 -12.00

Kościół św. Leonarda
sobota, niedziela 9.00-17.00
niedziela 17.00 – koncert w wykonaniu Marcina Szelesta absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie

There are 2 comments

  1. fajna sprawa zaliczyłem wiezienie koryznówke i zamek polecam wszystkim bno i dzieci zabrałęm; hej nauczyciele bochenscy co z wami; ruszcie tyłki