Mechanik będzie współpracował ze szkołą w Buchen

Przedstawicielki Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni odwiedziły niemieckich sąsiadów, gdzie prowadziły rozmowy na temat współpracy z Burghardt-Gymnasium w Buchen. Omawiano cele i oczekiwania związane z nadchodzącą wymianą. Spotkanie było również okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania bliższych relacji.

Zespół Szkół reprezentowały: dyrektorka Sylwia Zajt, wicedyrektorka Roma Florek oraz nauczycielki języka niemieckiego i jednocześnie koordynatorki wymiany – Kinga Struzik i Monika Rozum. Przedstawicielami szkoły w Buchen byli dyrektor Jochen Schwab, wicedyrektor Achim Wawatschki oraz opiekunowie wymiany polsko-niemieckiej Barbara Miksch i David Müller.

Drugi dzień wizyty poświęcony był zwiedzaniu szkoły i omówieniu szczegółów dotyczących wymiany młodzieży, ustaleniu harmonogramu i programu pobytu uczniów z Polski w Niemczech, którzy już we wrześniu wyjadą na tygodniowy pobyt. Przedstawicielki Mechanika miały okazję zobaczyć zaplecza szkoły, bibliotekę oraz nowoczesne sale lekcyjne. Wszystkie te miejsca zrobiły ogromne wrażenie na delegacji.

 

fot. Zespół Szkół Nr 1 w Bochni