Oddali hołd poległemu żołnierzowi

W niedzielę 9 czerwca o godz. 21 na bocheńskim rynku przedstawiciele stowarzyszeń: Stowarzyszenie „Bocheńscy Patrioci”; Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Oddział w Bochni; Miłośnicy Ziemi Bocheńskiej ,,Pamięć i Tożsamość. Drwinia wczoraj i jutro” i Jutro”; Bocheński Klub Gazety Polskiej; Stowarzyszenie Ochrony Dziedzictwa Narodowego oraz Postaw Obywatelskich „Sarmacja” uczcili pamięć o poległym na służbie żołnierzu 1 Brygady Pancernej – Mateusza Sitka.

Organizacje zapraszając do udziału w oddaniu hołdu, przygotowały oświadczenie związane ze śmiercią 21-letniego żołnierza ale także sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.

Wszystkimi z nas wstrząsnęły wydarzenia z ostatnich dni i godzin na polsko-białoruskiej granicy.

Kraj obiegła wiadomość, że zmarł 21-letni żołnierz, dźgnięty nożem przez nielegalnego imigranta, gdy własnym ciałem zasłaniał wyłom w barierze ochronnej. Kilka dni temu poważnie raniono innego wojskowego.

Nieco wcześniej media ujawniły, że ponad 2 miesiące temu zatrzymano 3 polskich żołnierzy, którzy strzegąc granicy Państwa, oddali strzały ostrzegawcze, udaremniając bezprawne wtargnięcie na teren Polski dużej grupy imigrantów. Na oczach kolegów zakuto ich w kajdanki, jak jakichś przestępców. Przez 2 miesiące rządzący ukrywali ten fakt, a teraz robią wszystko, by rozmydlić odpowiedzialność za ten skandaliczny stan rzeczy.

Musimy temu powiedzieć głośne i stanowcze „NIE”! Polski mundur jest świętością, polska granica musi być strzeżona i broniona za wszelką cenę.