Ewelina Makowska i Stefan Kolawiński twarzami KWW Niezależni do Powiatu Bocheńskiego i Gminy

O mandat radnego do Rady Powiatu Bocheńskiego w niedzielę powalczy 190 kandydatów. Spośród nich tylko 23 osoby zasiądą w nowej Radzie. O miejsce w Radzie powalczy 28 członków KWW Niezależni do Powiatu Bocheńskiego i Gmin. 

W grupie 23 osób tego ugrupowania znajduje się obecny Burmistrz Bochni – Stefan Kolawiński oraz zastępca Wójta Gminy Bochnia – Ewelina Makowska. To bez wątpienia najsilniejsze, najbardziej rozpoznawalne postaci Komitetu.  Stefan Kolawiński nie tak dawno, podczas koncertu uświetniającego 770 – lecia Bochni, zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję (więcej TUTAJ). Tajemnica co do jego przyszłości szybko się wyjaśniła – Stefan Kolawiński powalczy w Okręgu nr 1 o jeden z sześciu mandatów do Rady Powiatu Bocheńskiego.

W okręgu nr 2 wystartuje Ewelina Makowska, prawniczka, która od roku 2014 pełni funkcję Od 2014 roku pełnię funkcję Zastępcy Wójta Gminy Bochnia nadzorując obsługę prawną urzędu, GOPS, GZOZ, GCKCiS, Gminne spółki komunalne oraz Wydział Inwestycji i Funduszy Strukturalnych. Ewelina Makowska powalczy o jeden z czterech mandatów w tym Okręgu.